Hlavní navigace

Začínej.cz: 200 tipů a triků pro uživatele počítačů

[Tisková zpráva] Na internetu se objevil nový internetový rádce, který je určen pro všechny uživatele počítačů. Začínej.cz (www.zacinej.cz) v tuto chvíli obsahuje více než 200 tipů a triků. Jednotlivé rady se týkají převážně operačních systému Windows 95, 98, Milenium, 2000 a XP. Návštěvník webu si články může dohledat pomocí jednoduchého katalogu.

Sdílet

Nový web Začínej.cz podle vyjádření autora nehodlá konkurovat zavedeným odborným IT serverům. „Nemám žádnou redakci a za články nikomu neplatím. Přispívat ale může každý, kdo chce pomáhat druhým lidem,“ vysvětluje provozovatel projektu Radim Hasalík. V tuto chvíli na webu návštěvníci naleznou 239 praktických tipů a triků, jak si upravit operační systémy z rodiny Windows. Všechny tipy a triky jsou přístupné zdarma.

V červenci byl ovšem nejvíce žádaný návod věnovaný komunikačnímu programu ICQ (I seek you; hledám tě). Tento program používá podle údajů provozovatele 190 milionů lidí, kteří zašlou každý den více než 400 milionů zpráv. Lidé se rovněž zajímali o příkazový řádek systému MS DOS. Zbývající část návštěvníků si přišlo z vyhledávačů přečíst a vyřešit nějaký velmi speciální problém.

Kromě článků je na webu také jeden praktický průvodce. Ten pomocí animace ukazuje lidem, jak se spouští příkazový řádek MS DOS (http://zacinej­.cz/ukazka-spusteni-ms-dos). Autor webu hodlá podobné průvodce přidávat i do dalších částí. „V tuto chvíli se ovšem soustředím na přidávání dalších tipů a triků. Projekt vytvářím ve svém volném čase a je to jeden z mých koníčků,“ dodává Hasalík.