Hlavní navigace

Zahraniční dovolená s T-Mobile levnější

[Tisková zpráva] T-Mobile razantně zlevňuje datový roaming v 29 zemích. Data v roamingu, včetně WAPu, za stejné ceny jako v Česku. Už žádné pohlednice – MMS s Cestovatelem za cenu jako doma. Roamingové hovory bez přerušení při přejezdu hranic.

Sdílet

Praha 26. května 2008 – Období letních dovolených se blíží a T-Mobile přichystal pro své zákazníky velkou porci roamingových novinek. Od 1. července 2008 se budou uživatelé datových služeb cítit v Evropě ještě více jako doma. T-Mobile totiž výrazně zlevní roamingové datové přenosy v 26 zemích Evropské unie a třech státech Evropského hospodářského prostoru (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) a sjednotí je s domácími cenami. Navíc MMS z 11 „cestovatelských“ zemí budou stát uživatele zvýhodnění Cestovatel stejně jako v Česku.

Na surfování v zahraničí zákazníci T-Mobile od 1. července výrazně ušetří. Pro přístup na Internet přes APN Internet, podniková APN nebo Blackberry dochází ke snížení ceny o 79% z 0,24 Kč/kB na 0,05 Kč/kB bez DPH (0,29 Kč/kB, 0,06 Kč/kB s DPH). Cena za přístup na WAP klesne také na stejnou cenu jako doma, tedy 0,50 Kč/kB (0,59 Kč s DPH). Uvedené ceny platí pro hlavní roamingové nabídky T-Mobile: Happy Roaming, roamingové zvýhodnění EU a Cestovatel.

V rámci těchto změn bude zlevněn i přístupu na internet v tuzemsku na 0,05 Kč/kB bez DPH (doposud 0,06 Kč/kB). Účtování pro Twist zákazníky včetně DPH činí 0,06 Kč/kB za přístup na internet a 0,6 Kč/kB za WAP.

T-Mobile přináší užitečnou novinku, jež pomůže při sledování výše datového roamingového účtu: zákazníci s nejčastěji používanými datovými kartami mohou s pomocí nové verze software web'n'walk manager automaticky sledovat objem dat přenesených v roamingu, či se nechat upozornit na dosažení určitého limitu přenesených dat.

Podporované datové karty pro w'n'w manager jsou IP Wireless/4G Combi Karta, Huawei E220, Option ExpressCard, Option Globetrotter EDGE, Option EDGE Combo, Sony Ericsson GC85 a Siemens ES75. Nejnovější verzi lze stáhnout na www.t-mobile.cz/wnwma­nager.

Letní Cestovatel plný výhod
Všichni uživatelé zvýhodnění Cestovatel se mohou těšit na výhodnými nabídkami nabité léto. Nejprve se dostane především na fotbalové fanoušky. Od 1. do 30. června budou platit ceny Cestovatele také ve Švýcarsku, kde odehraje česká fotbalová reprezentace zápasy své základní skupiny.

Se začátkem prázdnin pak začnou zlaté časy pro MMS. Díky zvýhodnění Cestovatel budou totiž stát stejně jako v České republice. Tarifní zákazníci tak budou moci od 1. července do 30. září posílat MMS za 8,20 Kč bez DPH (9,80 Kč s DPH).

Cestovatel vyniká nízkými cenami všech služeb, tedy nejen volání, ale i SMS a datových přenosů v jedenácti T-Mobile zemích, a to v Černé Hoře, Chorvatsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Nizozemí, Polsku, Rakousku, Slovensku, Velké Británii a v USA. Například minuta hovoru stojí 4 Kč bez DPH (4,76 Kč včetně DPH) plus sestavovací poplatek 29 Kč bez DPH (34,51 Kč včetně DPH). Příchozí hovory jsou pouze v ceně sestavovacího poplatku.

Roamingové hovory bez přerušení při přejezdu hranic
Všichni klienti T-Mobile cestující do Rakouska se navíc mohou setkat s jednou technickou novinkou. Dosud bylo zvykem, že při cestě do jiného státu byl hovor při přejezdu hranic ukončen. To už ale netýká zákazníků T-Mobile.

Od 30. května 2008, pokud při cestě do Rakouska započnou svůj telefonát na českém území, nebude jejich volání po překročení hranic ukončeno. Navíc bude jejich telefonát stále účtován podle standardního ceníku, nikoliv roamingového.

Tato „vychytávka“ funguje i obráceným směrem, tedy při cestách z Rakouska do Čech. Jen je třeba si dát pozor na účtování. V případě, že zahájí telefonát u našich jižních sousedů, bude jim pokračující hovor roamingově zpoplatněn v Čechách.

S touto nabídkou se mohou zákazníci setkat na všech devíti silničních hraničních přechodech s Rakouskem: České Velenice/Gmünd; Dolní Dvořiště/Wullowitz; Halámky/Neuna­gelberg; Nová Bystřice/Grametten; Přední Výtoň/Guglwald; Hatě/Kleinhau­gsdorf; Hevlín/Laa an der Thaya; Mikulov/Drasen­hofen; Poštorná/Reintal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).