Hlavní navigace

Zahubí Rada ČRo Odhalení? Nekompetentnost a nýmandství, říká Helena Štáchová

[Tisková zpráva] O osudu multimediálního projektu Odhalení, který po třech úspěšných letech jeho autoři v listopadu loňského roku zastavili, stále není rozhodnuto. Projekt byl loni zastaven, protože Rada ČRo dlouhodobě bránila jeho dalšímu rozvoji. Podporu projektu Odhalení vyjadřují i známé osobnosti. Iniciativa Gorily on-line v ohrožení dostala dopis od Heleny Štáchové, ředitelky divadla Spejbla a Hurvínka.

Sdílet

„Za sebe a i jménem mnoha lidí, kteří skvělý projekt sledovali, chci vyslovit hluboký obdiv autorům projektu, ředitelům rozhlasu a ZOO, že jistě s obtížemi přivedli toto krásné dítko na svět. Není divu, že jej obdivují i v zahraničí. V dnešním světě, plného spěchu, nevšímavosti, sobectví, drancování přírody, od které jsme stále více vzdalováni, je způsob, jak pootevřít dveře do nádherné říše přírody, naučit malé i velké konzumenty zodpovědnosti za náš svět, zprostředkovat mu poznání, naučit třeba i lidi, kteří nikdy nebyli vedeni k lásce ke zvířatům, poznat naše spoluputovníky na této ohrožené planetě.” píše Helena Štáchová.

„Po ukončení projektu v listopadu loňského roku jsme chtěli Radě ČRo říci svůj názor a požádat ji o podporu pro znovuobnovení projektu,“ říká jedna ze zástupkyň iniciativy, Daniela Rounová. „Rada ČRo se ale chová k veřejnosti takovým způsobem, že není jiné cesty, než prosadit její odvolání.“ V prosinci iniciativa zahájila petiční akci za odvolání Rady. „Spojili jsme se s dalšími iniciativami, které rovněž mají výhrady proti Radě ČRo, s NECHCEME PŘELADIT, nemáme kam, a ProWave o.s..“ Dodává Vlasta Straková. „Petici fyzicky podepsalo už přes tisíc lidí a další podpisy přicházejí prakticky denně.“