Hlavní navigace

České Radiokomunikace pokračují v zahušťování sítě druhého multiplexu města Jablonné nad Orlicí a okolí

[Tisková zpráva] Praha, 27. červen 2011 – České Radiokomunikace spustí od 1. července 2011 další digitální dokrývač pro druhý DVB-T multiplex. Od tohoto data se zlepší příjem digitálního televizního vysílání divákům ve městě Jablonné nad Orlicí a jeho okolí. České Radiokomunikace spouští dokrývače na základě požadavků svých zákazníků a po důkladném změření pokrytí daného území digitálním signálem. Celkově bude na konci června v provozu již 40 digitálních dokrývačů MUX 2.

Sdílet

Dokrývač pro Jablonné nad Orlicí se nachází v lokalitě Strážnice. Programy MUX 2 z něho budou šířeny na 37. kanálu s horizontální polarizací a s primárním zdrojem signálu z vysílače Brno Kojál. Digitálním signálem pokryje území a okolí města Jablonné nad Orlicí.

„Jablonné nad Orlicí se nachází v kopcovité oblasti, a proto se zde mohly vyskytnout komplikace s příjmem digitálního vysílání. Z toho důvodu jsme se zákazníky multiplexu 2 dohodli spuštění digitálního dokrývače v této lokalitě,“ říká Kamil Levinský, výkonný ředitel pro obchod a marketing a zástupce generální ředitelky Českých Radiokomunikací, a doplňuje: „Spuštěním tohoto dokrývače se zvýší celkový počet dokrývačů sítě 2 na čtyřicet.“

Nově spuštěný multiplex 2 obsahuje programy Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL a TV Barrandov.

Více informací o digitálních dokrývačích včetně map pokrytí je k dispozici na webových stránkách www.digistranky.cz v sekci Regiony – termíny a mapy pokrytí DVB-T / Multiplex 2 / Digitální dokrývače.

Bližší informace spojené s vypínáním analogového a zapínáním digitálního signálu, včetně map pokrytí, dohledáte na speciálních informačních stránkách Českých Radiokomunikací věnovaných digitalizaci www.digistranky.cz nebo na státní telefonní lince 800 90 60 30.

České Radiokomunikace a.s. působí na českém trhu již 47 let. Stabilitu společnosti dokazuje její silné finanční zázemí a zkušenosti nabyté během dlouhé doby činnosti. České Radiokomunikace a.s. jsou největším expertem na trhu vysílacích služeb a jako první v České Republice, spustily jak veřejné, tak komerční digitální televizní vysílání. České Radiokomunikace nabízejí také telekomunikační služby pro velkoobchodní a korporátní zákazníky. Společnost disponuje vlastní rozsáhlou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou České Radiokomunikace nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. Společnost poskytuje hlasové služby, vysoce kvalitní internetové připojení a datová řešení na základě individuálních požadavků zákazníků.

Digitální televizní vysílání bylo spuštěno v systému DVB-T na území Prahy již v roce 2000. Toto vysílání bylo označováno jako dočasný multiplex A a ke dni přechodu tohoto přechodného vysílání do finální sítě 2, činilo jeho pokrytí 42% obyvatelstva. České Radiokomunikace jsou operátorem komerčního multiplexu 2 a poskytovatelem vysílacích služeb pro multiplexy 1 a 3. K dnešnímu dni činí pokrytí digitálním vysíláním multiplexu 2 90 % obyvatelstva v celkem 21 lokalitách České republiky. Probíhající proces digitalizace vysílání bude završen v roce 2011, kdy bude na území České republiky vystavena digitální vysílací infrastruktura pokrývající až 99,6% populace digitálním pozemním televizním a rozhlasovým vysíláním.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).