Hlavní navigace

Zájem diváků České televize o projev prezidenta Václava Klause a Otázky Václava Moravce

[Tisková zpráva] Začátek předsednictví České republiky v Radě EU se odrazil i v novoročním vysílání televize veřejné služby. Speciální vydání pořadu Otázky Václava Moravce se soustředilo především na téma Evropské unie a našeho předsednictví. Oba díly pořadu byly tentokrát vysílány jak na ČT1 (zkrácená verze) i ČT24.

Sdílet

Mimořádnou váhu, kterou Česká televize této události přikládá, potvrzovali i hosté ve studiu. Diváci tak mohli sledovat diskusi, které se zúčastnili mimo jiné i předseda evropské komise José Barroso, předseda vlády ČR Mirek Topolánek či bývalý prezident ČR Václav Havel.

První část pořadu na ČT1 sledovalo 545 tisíc televizních diváků starších 15 let, což je 6,2 %, při podílu na sledovanosti 20,93 %, na ČT24 pak 60 tisíc diváků.

Ve 13 hodin odvysílala na ČT1 i ČT24 Česká televize tradiční novoroční projev prezidenta ČR Václava Klause. Vystoupení prezidenta republiky na obou programech veřejné služby zhlédlo 1 milion 174 tisíc diváků, což je nejvíce ze všech televizních stanic, které letošní novoroční prezidentskou řeč vysílaly.

Na programu ČT1 přitom projev vidělo 1 milion 108 tisíc diváků, při sledovanosti 12,6 % a podílu na publiku 35,41 %. Zpravodajskou ČT24 si v tu samou dobu naladilo 66 tisíc diváků.

Druhou část Otázek Václava Moravce, které následovaly bezprostředně po prezidentském novoročním projevu, sledovalo na obou programech ČT1 i ČT24 bezmála milion diváků (958 tisíc). Z toho 857 tisíc na ČT1 (101 tisíc na ČT24), při sledovanosti na 9,7 % a podílu na publiku 28,44 %.

Diskuse na téma Evropské unie a našeho předsednictví skončila na ČT1 krátce po půl druhé a pokračovala na programu ČT24 až do čtyř hodin odpoledne. Otázky Václava Moravce zde celkem zasáhly (počet všech diváků, kteří se dívali na pořad alespoň tři minuty kontinuálně) 479 tisíc dospělých.