Hlavní navigace

Zájem o počítače Apple v Česku roste.

[Tisková zpráva] Praha 22.8.2007 – Internetový obchod Datart.cz potěšil milovníky značky Apple. Do svého sortimentu zařadil kompletní nabídku notebooků a počítačových sestav Apple. Prodeje počítačů Apple v ČR rostou a s tím se ruku v ruce rozšiřuje i síť prodejců této značky.

Sdílet

Internetový obchod Datart.cz je prvním významným on-line obchodem, který v ČR nabízí kompletní sortiment Apple – tedy nejen iPody, ale i laptopy MacBook či počítačové sestavy iMac či Mac mini. Mp3 přehrávače iPod jsou v prodejnách i internetovém obchodě Datart.cz celoročně velmi žádané, jejich prodeje gradují v měsících září a říjen a období před Vánoci.

„S počítači Apple u nás donedávna pracovala téměř výhradně skupina profesionálů zabývajících se grafickou a audiovizuální tvorbou. Ti oceňují především snadné a bezchybné ovládání softwarových aplikací. Prostřednictvím Datart.cz jsme zpřístupnili počítače Apple široké veřejnosti,“ říká Jiří Matoušek z Datart.cz a dodává: „na www.Datart.cz poskytneme také veškeré informace, které zákazník pro své nákupní rozhodnutí potřebuje.“

Jakkoliv Apple má své skalní příznivce zejména ve Spojených státech, kde pokrývá se svými iPody 70 % trhu s MP3 přehrávači a přibližně 6,3 % trhu s osobními počítači, tak popularita Applu roste i celosvětově, kde v počítačích dosahuje 2,6 %. V České republice se prodeje osobních počítačů Apple přiblížily hranici 1%.

Ke vstupu Apple mezi širokou veřejnost významně pomohl zejména MP3 přehrávač iPod. Zaujal designem a intuitivním ovládáním. Přibývá i zájemců o počítačové sestavy iMac či laptopy MacBook. Na počítačích Apple lze spustit i operační systém Windows a lze tedy využít i klasických Windows aplikací jako je Excel, Word a PowerPoint. Ty v některých případech dokonce běží na Apple pod Windows rychleji než na PC.