Hlavní navigace

Zájem o poslední Otázky Václava Moravce speciál mezi muži a ženami byl téměř shodný

[Tisková zpráva] Poslední čtrnácté vydání speciálu Otázek Václava Moravce, uvedla Česká televize v pondělí 29. května na ČT2 od 21.00. Tentokrát se diváci mohli setkat s lídry stran s největšími preferencemi ve Zlínském kraji. Na poslední krajskou debatu se u televizorů dívalo 5,3 dospělých, tj. 456 tisíc, při podílu na publiku 14,11 %.

Sdílet

Zájem o diskusi mezi muži a ženami byl téměř shodný. Celkem 5,3 % mužů a 5,4 % žen sledovalo zápolení zástupců pěti stan, kterými tentokrát byli Zdeněk Škromach (ČSSD), Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), Vlastislav Antolák (KSČM), Petr Nečas (ODS) a František Šulgan (Strana zelených). Podíl na publiku u mužů činil 15,02 %, což je o 1,66 % více než žen, kterých se na předvolební speciál dívalo vždy 13 z každého sta v danou dobu u televizorů.

Zájem publika rostl spolu se vzděláním, jak ukazují rostoucí čísla sledovanosti i podílu na publiku. Zatímco diváci se základním vzděláním vyjádřili svůj zájem sledovaností 2,7 % a podílem 8,83 %, vysokoškolsky vzdělaných preferovalo Otázky Václava Moravce speciál vždy 23 z každého sta v danou dobu u televizorů, tedy více než pětina, při sledovanosti 9,5 %.

Otázky Václava Moravce speciál ze Zlínska podnítily ke sledovanosti 6,8 % dospělých ze Zlínského kraje, při podílu 20,96 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).