Hlavní navigace

Zájem o rychlý Internet se prudce zvyšuje

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zájem o rychlý Internet se prudce zvyšuje

Počet telefonních linek s vysokorychlos­tními službami Internet Expres stále roste. „K dnešnímu dni již máme 220 tisíc uživatelů vysokorychlostního internetu,“ říká Simon Burckhardt, výkonný ředitel pro marketing ČESKÉHO TELECOMU. „Velmi nás těší, že za poslední měsíc vzrost počet uživatelů o 20 tisíc. Potvrzuje to naše prognózy, že obyvatelé České republiky jsou již na tento typ připojení připravení a pozitivně reagují na současnou nabídku trhu“ dodává Simon Burckhardt. Roste také počet lokalit, kde je vysokorychlostní internet dostupný – nyní je to již 1287 lokalit, což znamená více než 90 % telefonních linek v České republice.

ČESKÝ TELECOM je spokojený s tím, které varianty služeb Internet Expres si zákazníci objednávají. V posledních týdnech si totiž objednalo více lidí službu Internet Expres Ideal než pomalejší Internet Expres Impuls. „Samozřejmě tomuto trendu pomohla naše akční nabídka Internet Expres Ideal, která umožňuje po dobu tří měsíců využívat připojení o rychlosti 512 kb/s za cenu služby s rychlostí 128 kb/s. Lidé se už také naučili internet používat nejen pouze pro práci, ale i zábavu, a proto si vybírají rychlejší připojení,“ vysvětluje Simon Burckhardt.

Petr Matějovský, manažer služeb ADSL ČESKÉHO TELECOMU, vidí za růstem počtu zákazníků i jejich spokojenost s nabízenými službami. „Velmi žádané jsou samoinstalační balíčky, které využívá až šedesát procent nových zákazníků. Navíc se nám podařilo zkrátit dobu instalace vysokorychlostního internetu za uplynulý rok o více než polovinu u všech typů připojení, to znamená v průměru až na pouhých šest dnů,“ říká Petr Matějovský.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).