Hlavní navigace

Zájem o zpravodajství České televize stoupá

[Tisková zpráva] Stoupající zájem diváků o zpravodajství na programech ČT1 a ČT2 a zpravodajské stanici ČT24 potvrzuje dlouhodobý trend, že v průběhu závažných celospolečenských událostí (přírodní katastrofy - povodně, volby, zvyšování cen ropy, zastavení dodávek ruského plynu apod.) diváci výrazně více vyhledávají zpravodajství televize veřejné služby.

Sdílet

Od nového roku Česká televize klade zvláštní důraz na české předsednictví EU. Zájem diváků poutá jak na své zpravodajské stanici ČT24, tak v rámci celoplošné nabídky. Tématu se věnuje hlavní zpravodajská relace Události na ČT1, komentované zpravodajství Události, komentáře na ČT2 a samozřejmě i tradiční publicistické pořady, jako jsou Otázky Václava Moravce.

Hlavní zpravodajské relaci České televize Události přibývají v novém roce diváci. První týden letošního roku je na ČT1 průměrně vidělo 904 tisíc dospělých diváků, o týden později (5. – 11. 1.) již 980 tisíc diváků, přičemž v sobotu a neděli, kdy je sledovanost obvykle o něco vyšší, již Události sleduje přes 1 milion diváků (v sobotu 10. 1. 1 milion 30 tisíc dospělých diváků, v neděli 11.1. 1 milion 77 tisíc dospělých diváků).

Mimořádně se daří i publicistickému pořadu Otázky Václava Moravce, který na ČT1 v neděli vidělo 666 tisíc diváků, což je 7,6 % při podílu na publiku 27,64 %. A znamená to druhý nejlepší výsledek za poslední rok. Ještě lepších čísel dosáhl pořad, ve kterém byli tentokráte jako hosté Jiří Čunek, Vojtěch Filip a Vladimír Dryml na ČT24.

Druhou část Otázek Václava Moravce vidělo 207 tisíc dospělých televizních diváků, což je 4,0 % při podílu 13,93 % z těch, kteří mají možnost sledovat tuto televizní stanici. Což znamená z hlediska počtu diváků nejlepší výsledek od začátku roku 2007.

ČT24 se daří celkově. Průměrný podíl na publiku za poslední týden byl 1,94 %, což představuje třetí nejlepší průměrný týdenní share od začátku minulého roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).