Hlavní navigace

Zajímavé xDSL zařízení Comet 16xx, od výrobce Tainet míří na český trh.

[Tisková zpráva] Praha 10.listopadu 2010 – Výhradní distributor značky Tainet, společnost ATTEL Bohemia, s.r.o., uvádí na náš trh významnou novinku v oblastí xDSL přenosových zařízení. Mini-terminál řady Comet 16×x je vyráběn pro dvě aplikační oblasti a to do EFM (Ethernet in the First mile – ethernet na první míli) a do EFM/TDM – (Ethernet na první míli s časovým multiplexem). Tato řada je designově jednoduše elegentní, tak jak jsme u této značky zvyklí. Na předním panelu je umístěn CRAFT port a tlačítko TEST pro snadnou obsluhu a diagnostiku provozních stavů. Všechna zařízení jsou k dispozici buď pro AC, DC anebo pro smíšené napájení AC + DC.

Sdílet

Díky jedinečným konstrukčním vlastnostem, může dosáhnout velkých průtoků na velkou vzdálenost (viz. obrázek níže). Po zavedení funkce security-link (bezpečná linka), která je plánovaná v blízké budoucnosti, se tento mini-terminál může stát velmi zajímavý pro firmy a státní úřady, které vyžadují zabezpečené připojení pomocí šifrování.  

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.  

První skupina se nazývá  EFM a má označení 1602, 1604 a 1608, kde poslední číslo určuje počet drátů pro přenos. Tato skupina zařízení obsahuje pouze 4 ethernet porty (RJ45). 

Druhá skupina se nazývá EFM/TDM a má označení 1612, 1614, 1622, 1624, 1632, 1634. Poslední číslo opět udává počet drátů pro přenos. Tato skupina zařízení je lepší v tom, že má k ethernet rozhraní ještě další a dokáže zpracovávat data ze všech těchto rozhraní pomocí multiplexu. Tato rozhraní jsou označena předposlední číslicí (viz tabulka).  

  Ethernet Nx64K E1
Comet1601×  
Comet1602×  
Comet1603×
 

Aplikace EFM point to point

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Díky těmto konstrukčním vlastnostem můžeme přenášet fast ethernet pomocí 2,4 nebo 8 drátů s rychlostí přenosu dat 5,7 Mbps na pár, celkem až 22,8 Mbps. 

Aplikace TDM

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Díky těmto konstrukčním vlastnostem můžeme přenášet data z rozhraní E1, V35 a Fast ethernet pomocí 2 nebo 4 drátů s rychlostí přenosu dat 5,7 Mbps na pár, celkem až 11,4 Mbps. http://tainet­.cz/novinky/co­met-1600-efm-tdm-modem  

O společnosti ATTEL Bohemia:

ATTEL Bohemia s.r.o je výhradní  distributor datových telekomunikačních zařízení  značky DrayTek a TAINET, které podporují nejnovější technické a užitné trendy v telekomunikacích. Zároveň zajišťuje a provádí distribuci, servis, školení i komplexní telekomunikační řešení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).