Hlavní navigace

Zajímavosti o internetové populaci – prosinec 2005

[Tisková zpráva] Návštěvnost internetu byla i ve vánočním a povánočním období výrazná. Ze srovnání denních počtů internetových uživatelů v průběhu měsíce prosince je zřejmé, že ve vánočním čase přistupovalo k internetu méně lidí, než obvykle, nicméně i v těchto dnech navštívilo denně internetové stránky zapojené do výzkumu NetMonitor průměrně přes 1 milión lidí.

Sdílet

Ze srovnání denních prosincových hodnot je také patrný výrazný rozdíl v počtu uživatelů přistupujících k internetu o víkendu ve srovnání s pracovními dny.

Internet je významných zdrojem informací o průběhu Zimních olympijských her
Následující údaje jsou výsledkem internetového průzkumu, který proběhl ve druhé dekádě prosince 2005 na přibližně tisíc dvě stě respondentech, kteří jsou zapojeni do výzkumu českého internetu v rámci projektu NetMonitor.

Nejvíce internetových uživatelů uvádí jako zdroj informací, který použije ke sledování průběhu zimních olympijských her v Turíně, televizi (99,1 %). Dalšími typy médií, které přibližně tři čtvrtiny uživatelů internetu plánovali použít pro tento účel jsou tisk (74,4 %) a internet (74,3 %). Polovina internetové populace plánovala využít k získání informací o ZOH rozhlas a 8,5 % mobilní telefon. Přímou návštěvu zimních olympijských her plánovalo necelé jedno procento internetové populace.

Na otázku, jaký typ média bude pro sledování ZOH pro vás hlavním zdrojem informací, uvedlo více než tři čtvrtiny dotázaných respondentů televizi (77,27%). Jasně druhým preferovaným médiem je Internet, který jako hlavní zdroj informací uvedlo téměř 15% účastníků výzkumu. Ostatní typy médií uvedlo jako hlavní zdroj informací výrazné méně respondentů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).