Hlavní navigace

Nákupní rádce Heureka.cz a internetové platby PaySec: zákazníky straší problematické nákupy, nabízíme garanci vrácení peněz

[Tisková zpráva] 9. listopadu 2009 - Internetové obchody lákají na ceny, které jsou až o 50% nižší než v kamenných obchodech. Mnoho lidí ale odrazují obavy z problematických nákupů. Proto internetový srovnávač cen a zboží Heureka.cz a internetové platby PaySec představují na českém trhu ojedinělou novinku – uživatelům garantují vrácení peněz až do výše 10 tis. Kč.

Sdílet

Pokud některý obchod z webové stránky www.garance-nakupu.cz nesplní zákonné povinnosti, garantují Heureka.cz a PaySec nakupujícímu vrácení peněz až do výše 10 tis. Kč. Podmínky jsou jednoduché: pokud zákazník využil při nákupu srovnávač Heureka.cz nebo zaplatil přes PaySec, je mu garantováno vrácení až 5 tis. Kč. Pokud zákazník při nákupu využil obě služby současně, je mu garantováno vrácení až 10 tis. Kč.

„Strategickým cílem PaySecu je stát se nejrozšířenější platební metodou na českém internetu. Jeho hlavní výhodou je jednoduchost a fakt, že ho může využívat úplně každý. Nyní tedy získává ještě jedno plus – záruku vrácení peněz,“ říká Kateřina Nerudová z Poštovní spořitelny.

Garance nákupu chrání zákazníka v případě, že mu například internetový obchod předem zaplacené zboží nedodá, dodá zcela jiné zboží, nebo nevrátí peníze za zboží oprávněně vrácené ve 14-denní lhůtě. V těchto případech vyplní nakupující online formulář a Heureka.cz kontaktuje internetový obchod i nakupujícího. Pokud obchod situaci ani poté nenapraví, bude celý případ postoupen Policii ČR a nakupujícímu bude poskytnuta garantovaná částka.

Důvody, které vedly provozovatele ke garantování vrácení peněz, vysvětluje Tomáš Hodboď z Heureka.cz: ,,Na nákupu přes internet se dá ušetřit až 50%. To je jasná výhoda internetu. Z našich loňských výzkumů jednoznačně plyne, že nejvíce odrazuje potenciální zákazníky internetových obchodů složitější postup v případě problémů. Naše databáze uživateli prověřených internetových obchodů a garance vrácení peněz jsou nyní pádnými důvody, proč zcela bez obav nakoupit dárky na Vánoce a ušetřit.“

Zapojení do projektu garance vrácení peněz je pro e-shopy zcela zdarma, zájemci však musí mít dlouhodobě velmi dobré výsledky hodnocení nakupujících v systému „Ověřeno zákazníky“ a/nebo musí být doporučen PaySecem.

Z jakého důvodu jste na internetu nenakupoval/a?
Lidé, kteří na internetu ještě nenakupovali, mají největší obavy z toho, že v budoucnu budou mít potíže s reklamacemi a zárukou zboží (32%). Na 14 procent respondentů uvedlo, že má strach z toho, že přijdou o své peníze a dalších 13 procent, že zboží vůbec nedorazí.

O Overeno.heu­reka.cz:
Overeno.heureka.cz je unikátní stránka, která obsahuje nezávislé hodnocení registrovaných obchodů. Obchody totiž hodnotí pouze zákazníci, kteří na obchodu skutečně nakoupí. Registrována je zde přibližně 300 internetových obchodů.

O Heureka.cz:
Internetový srovnávač cen a zboží Heureka.cz patří do rodiny webů společnosti Miton. Web byl spuštěn v říjnu 2007, nyní je navštěvuje zhruba 600 000 unikátních návštěvníků měsíčně. Na jednom místě porovnává přibližně 20 milionů položek z více než 5 000 internetových obchodů. Data jsou aktualizovány každé dvě hodiny. Na webu Heureka.cz naleznou nakupující přes 110 000 recenzí produktů a e-shopů, zkušeností a hodnocení ostatních uživatelů. Každé dvě hodiny web aktualizuje 19 000 000 cen zboží. Heureka.cz se v roce 2008 umístila na druhém místě soutěže Křišťálová Lupa v prestižní kategorii Projekt roku hodnocené odbornou porotou.

O PaySec:
PaySec je nejdynamičtější platební řešení na českém internetu, vyvinuté Poštovní spořitelnou a ČSOB. Platby PaySec může využívat úplně každý bez ohledu na to, u které banky má účet. Hlavní výhoda PaySecu je jednoduchost – registrace je otázkou dvou minut. Kromě placení za nejrůznější zboží a služby narůstá také počet plateb mezi samotnými uživateli, například pomocí platebního tlačítka či na nejrůznějších aukcích.Další informace najdete na www.paysec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).