Hlavní navigace

Zakony.iDNES.cz: Najít zákon nebylo nikdy jednodušší

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zakony.iDNES.cz: Najít zákon nebylo nikdy jednodušší

Praha, 10. října 2000 – Společnost MAFRA, a.s., provozovatel portálu iDNES.cz, dnes spouští ve spolupráci s akciovou společností epravo.cz právně informační server Zakony.iDNES.cz. Server nabízí uživatelům vedle aktuálních článků a analýz zdarma také Sbírku zákonů od roku 1996 a úplná znění nejdůležitějších právních předpisů.

Stránky zakony.idnes.cz jsou po ekonomika.iDNES.cz a fincentrum.iDNES.cz dalším serverem rodiny iDNES, který se zaměřuje především na podnikatelskou sféru. „Stávající ekonomické stránky iDNES navštíví každý měsíc přibližně 70 000 návštěvníků, kteří zde hledají špičkové informace z oblasti ekonomiky a financí. Komentáře k novým právním normám a plná znění zákonů jsou jejich logickým doplněním,“ konstatuje Ing. Martin Nejedlý, manažer ekonomických serverů iDNES.

Na právním serveru zakony.idnes.cz uživatelé mimo jiné najdou:
 – Denně komentáře a výklad aktuálních právních otázek
 – Kompletní Sbírku zákonů od roku 1996 a úplné znění nejdůležitějších právních předpisů i staršího data
 – Nejnovější znění Sbírky zákonů už v den jejího vydání
 – Databáze soudních rozhodnutí, poradců a důležitých institucí

Server je výsledkem společného vývoje společností MAFRA, a.s. a epravo.cz, a.s. „Pod značkou iDNES si čeští uživatelé internetu vybaví špičkové zpravodajství. Společnost epravo.cz jsme zvolili právě proto, že dokáže tento vysoký standard zajistit i v právní oblasti,“ dodává Martin Nejedlý.

Cílem projektu je nabídnout právníkům i neprávníkům každodenní právní komentář společenských, politických a legislativních událostí. „Komentáře připravuje skupina zkušených právníků ve spolupráci s řadou externích spolupracovníků z praxe, často z renomovaných advokátních kanceláří,“ říká Miroslav Chochola, předseda představenstva společnosti epravo.cz.

Akciová společnost epravo.cz je provozovatelem právního informačního serveru www.epravo.cz, který je nejobsáhlejším českým právním informačním serverem. Věnuje se všem oblastem práva a jak odborníkům tak i laikům poskytuje kvalitní informace o všech základních právních oborech.

MAFRA, a.s., je vydavatelem nejčtenějšího českého deníku MF DNES a provozovatelem českého zpravodajského portálu iDNES.cz. Od 1. 7. 2001 je součástí rodiny serverů iDNES.cz finanční server Fincentrum.cz, který je společně s ekonomickým zpravodajstvím ekonomika.idnes.cz základem nově budovaného ekonomického portálu iDNES.cz.

V případě zájmu o další informace kontaktujte, prosím:

Ing. Petr Stuchlík, obchodní manažer Ekonomika.iDNES/Fin­centrum
02 / 2206 4301, –4302, 0602 69 1945, stuchlikp@idnes­.cz
MAFRA, a.s., Fincentrum, Vinohradská 10, 120 00 Praha 2

Mgr. Miroslav Chochola, předseda představenstva epravo.cz
0602 / 166 661, chochola@epra­vo.cz epravo.cz, akciová společnost,
Milady Horákové 32, 170 00 Praha 7