Hlavní navigace

Založení zastřešující organizace pirátských stran v Bruselu

[Tisková zpráva] Praha - 13.4.2010 - tisková zpráva České pirátské strany

Sdílet

Ve dnech 16.4.-18.4. proběhne v Bruselu konference zástupců pirátských stran a organizací, na které bude formálně založena Pirate Parties International (PPI). Založení PPI bude pro hnutí historickou událostí a bude znamenat větší propojení stran a organizací v jednotlivých zemích. Přechod z lokální na globální kooperační strukturu je zcela přirozený, protože nové technologie a lidská práva neznají hranic.

„Konference je pro nás velkou příležitostí k posílení vazeb mezi existujícími pirátskými stranami a založení mezinárodní organizace pomůže v koordinaci aktivit jednotlivých pirátských stran," řekl Christian Engström, švédský pirátský poslanec Evropského parlamentu. „Mezinárodní spolupráce je nezbytná pro šíření pirátských myšlenek. Zastřešující organizace jako PPI bude hrát velkou roli v boji za reformu copyrightu, v boji proti všudypřítomnému sledování a posílí nastolování pirátské agendy obecně."

Myšlenka zastřešující organizace se zrodila v roce 2009, kdy zástupci z pěti zemí založili „coreteam" se záměrem koordinovat pirátské hnutí a položení základů budoucí mezinárodní organizace. V dubnu 2010 již existuje 40 pirátských stran po celém světě.

Předběžně máme potvrzeno, že konference se včetně ČPS zúčastní delegáti 20 zemí: Belgie, Brazílie, Bulharsko, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Rádi bychom vás pozvali na tiskovou konferenci, která proběhne v Bruselu v místě konference v neděli či umožnili rozhovory s našimi delegáty. Za ČPS se budou jako delegáti účastnit: předseda ČPS a volební leader PhDr. Ivan Bartoš, Mikuláš Ferjenčík (4. místopřed­seda ČPS).

22.4. také plánujeme tiskovou konferenci v Praze, kde podrobně představíme PPI a oficiálně uvedeme náš volební program. O místě konání tiskové konference vás budeme informovat v co nejbližší době.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).