Hlavní navigace

Založením společnosti Acision vzniká nový gigant komunikačního a mediálního průmyslu

[Tisková zpráva] Komunikační a mediální průmysl má ode dneška nového tržního lídra. Acision je dynamická nová společnost s kapitálovou hodnotou půl miliardy dolarů a postavením a kreditem světového lídra. V okamžiku svého založení má Acision přes 300 klientů, kteří obsluhují více než miliardu zákazníků v těchto dvou odvětvích. Acision spojuje progresivní a agilní filozofii inovací se zkušeným a důvěryhodným týmem. Společnost disponuje intelektuálním majetkem nashromážděným za 43 let existence a má bezkonkurenční pověst v oblasti mobilních datových služeb.

Sdílet

Chris McDermott, generální ředitel společnosti Acision, k zahájení její činnosti řekl: „Acision je v záviděníhodné pozici. Máme investory s hlubokou znalostí našeho trhu a dlouhodobým zaměřením, kteří podporují tým proslulý svou kreativitou a poskytováním spolehlivých služeb. Naše produkty a inovace už teď představují špičku na trhu, takže stojíme v samotném jádru strategických podnikových služeb našich zákazníků. Naše lokální odbornost a globální zkušenosti v kombinaci s novou investicí nás staví do skvělé pozice pro uskutečnění našeho cíle, jímž je poskytování řešení, která zajistí našim klientům úspěch.“

Společnost Acision vznikla nedávnou akvizicí divize LogicaCMG Telecoms Products v hodnotě 265 miliónů liber konsorciem soukromých investorů včetně Atlantic Bridge Ventures a Access Industries. Záměrem investorů je, aby Acision stavěla na svém dědictví průkopnických inovací a upevňovala svou vedoucí pozici na globální trhu řešení intuitivních služeb posílání zpráv, inteligentního účtování služeb, podpory obsahu a správy analytických informací o zákaznících pro operátory sítí, poskytovatele služeb, širokopásmové operátory, majitele obsahu, televizní a rozhlasové společnosti. Společnost Acision zaměstnává zhruba 1 700 lidí ve 22 zemích na šesti kontinentech.

Katalog historických úspěchů společnosti zahrnuje například:

  • Průkopnické prosazení technologie SMS, ve které si Acision stále udržuje vedení na trhu (Informa).
  • Zpracování více než poloviny textových a multimediálních zpráv na světě každý den (Informa).
  • Obsluhu tří z každých čtyř uživatelů videomailu na světě (Portio Research).
  • Inkasování více než 100 miliard dolarů pro operátory sítí a poskytovatele služeb prostřednictvím systémů plateb za obsah a zprávy.
  • Vymyšlení prvního řešení analýzy chování odběratelů v reálném čase na podporu rozhodování managementu.
  • Zajištění interakce televizní show American Idol s rekordním počtem 60 miliónů hlasujících diváků, což vygenerovalo další příjmy a prodeje obsahu.
  • Zpracování rekordních 18 miliard textových zpráv, které byly odeslány na Nový rok 2007.
  • Uvedení první platformy mobilních zpráv v síti 3G na světě.

Investice společnosti Acision v České republice a střední Evropě potvrzuje účelově vybudované centrum globálních služeb v Brně. Centrum služeb bylo otevřeno v září 2006 a nyní je už plně funkční, zaměstnává přes stovku vysoce kvalifikovaných technických pracovníků. Centrum zajišťuje podporu pro 70 procent evropských klientů společnosti Acision s tím, že zbývajících 30 procent na něj bude převedeno v následujících dvou měsících.

S novou investicí bude Acision dále rozšiřovat seznam svých úspěchů, takže se značka Acision stane časem synonymem pro zaručené inovace.