Hlavní navigace

Založením společnosti Acision vzniká nový gigant komunikačního a mediálního průmyslu

[Tisková zpráva] Komunikační a mediální průmysl má ode dneška nového tržního lídra. Acision je dynamická nová společnost s kapitálovou hodnotou půl miliardy dolarů a postavením a kreditem světového lídra. V okamžiku svého založení má Acision přes 300 klientů, kteří obsluhují více než miliardu zákazníků v těchto dvou odvětvích. Acision spojuje progresivní a agilní filozofii inovací se zkušeným a důvěryhodným týmem. Společnost disponuje intelektuálním majetkem nashromážděným za 43 let existence a má bezkonkurenční pověst v oblasti mobilních datových služeb.

Sdílet

Chris McDermott, generální ředitel společnosti Acision, k zahájení její činnosti řekl: „Acision je v záviděníhodné pozici. Máme investory s hlubokou znalostí našeho trhu a dlouhodobým zaměřením, kteří podporují tým proslulý svou kreativitou a poskytováním spolehlivých služeb. Naše produkty a inovace už teď představují špičku na trhu, takže stojíme v samotném jádru strategických podnikových služeb našich zákazníků. Naše lokální odbornost a globální zkušenosti v kombinaci s novou investicí nás staví do skvělé pozice pro uskutečnění našeho cíle, jímž je poskytování řešení, která zajistí našim klientům úspěch.“

Společnost Acision vznikla nedávnou akvizicí divize LogicaCMG Telecoms Products v hodnotě 265 miliónů liber konsorciem soukromých investorů včetně Atlantic Bridge Ventures a Access Industries. Záměrem investorů je, aby Acision stavěla na svém dědictví průkopnických inovací a upevňovala svou vedoucí pozici na globální trhu řešení intuitivních služeb posílání zpráv, inteligentního účtování služeb, podpory obsahu a správy analytických informací o zákaznících pro operátory sítí, poskytovatele služeb, širokopásmové operátory, majitele obsahu, televizní a rozhlasové společnosti. Společnost Acision zaměstnává zhruba 1 700 lidí ve 22 zemích na šesti kontinentech.

Katalog historických úspěchů společnosti zahrnuje například:

  • Průkopnické prosazení technologie SMS, ve které si Acision stále udržuje vedení na trhu (Informa).
  • Zpracování více než poloviny textových a multimediálních zpráv na světě každý den (Informa).
  • Obsluhu tří z každých čtyř uživatelů videomailu na světě (Portio Research).
  • Inkasování více než 100 miliard dolarů pro operátory sítí a poskytovatele služeb prostřednictvím systémů plateb za obsah a zprávy.
  • Vymyšlení prvního řešení analýzy chování odběratelů v reálném čase na podporu rozhodování managementu.
  • Zajištění interakce televizní show American Idol s rekordním počtem 60 miliónů hlasujících diváků, což vygenerovalo další příjmy a prodeje obsahu.
  • Zpracování rekordních 18 miliard textových zpráv, které byly odeslány na Nový rok 2007.
  • Uvedení první platformy mobilních zpráv v síti 3G na světě.

Investice společnosti Acision v České republice a střední Evropě potvrzuje účelově vybudované centrum globálních služeb v Brně. Centrum služeb bylo otevřeno v září 2006 a nyní je už plně funkční, zaměstnává přes stovku vysoce kvalifikovaných technických pracovníků. Centrum zajišťuje podporu pro 70 procent evropských klientů společnosti Acision s tím, že zbývajících 30 procent na něj bude převedeno v následujících dvou měsících.

S novou investicí bude Acision dále rozšiřovat seznam svých úspěchů, takže se značka Acision stane časem synonymem pro zaručené inovace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).