Hlavní navigace

Zaměstnanci ČT sbírají peníze na pomoc postiženým povodněmi

[Tisková zpráva] Generální ředitel České televize Jiří Janeček dnes vyhlásil sbírku mezi zaměstnanci televize veřejné služby na pomoc lidem postiženým povodněmi. Zároveň společně s humanitární organizací Člověk v tísni odvysílá spoty s výzvou k veřejné sbírce.

Sdílet

Generální ředitel České televize Jiří Janeček vyzval všechny zaměstnance, aby přispěli dobrovolně na konto organizace Člověk v tísni. „Nejrychlejší by pochopitelně bylo, kdyby Česká televize mohla poskytnout částku přímo ze svého rozpočtu, ale zákon nám to bohužel nedovoluje,“ říká Jiří Janeček s tím, že sbírka mezi lidmi v České televizi je jedinou možností projevit solidaritu s postiženými. Všichni zaměstnanci, kteří se rozhodnou přispět, se budou rozhodovat podle svého uvážení, kolik ze své mzdy na pomoc postiženým ničivými záplavami přispějí.

Česká televize se zároveň spojila s humanitární organizací Člověk v tísni a zahájí ode dneška vysílání spotů s výzvou, aby lidé přispěli na odstraňování následků ničivých povodní, na potřebné vysoušeče, zajištění statiky objektů a obnovu poničených domů a infrastruktury.

Zároveň v průběhu celého dne vysílá zpravodajská stanice ČT24 mimořádné relace Povodně 2009, které přinášejí stále aktuální informace z postižených oblastí. Konto organizace Člověk v tísni: 7202 7202/0300

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).