Hlavní navigace

Hlavní překážkou pro zaměstnávání na dálku je bezpečnost

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 12. září 2008 – Největší překážku pro zaměstnávání pracovníků na dálku představuje pro firmy IT bezpečnost . Mezi jejich další obavy patří například snížená produktivita zaměstnanců pracujících na dálku nebo dostupnost služeb a podpory. Společnost Cisco se rozhodla na situaci zareagovat novým řešením Cisco Virtual Office, které při vysoké úrovni zabezpečení umožňuje firmám rozšířit počet vzdálených pracovníků, zvýšit jejich produktivitu o několik hodin týdně a přitom snižovat celkové firemní náklady na energie i negativní dopady na životní prostředí.

Sdílet

„Řešení Cisco Virtual Office rozšiřuje možnosti zabezpečeného vzdáleného přístupu tím, že umožňuje vzdálené pracovníky plnohodnotně zapojit do firemního dění, kdekoli a kdykoli se připojí k síti. Zaměstnancům přináší nové možnosti využití času a představuje i ekologicky příznivější alternativu pro dojíždění, které tvoří často nemalou část provozních nákladů firmy,” řekla Marie Hattar, viceprezidentka společnosti Cisco pro síťové systémy a bezpečnostní řešení.

Podle Marie Hattar se množství lidí pracujících na dálku neustále zvyšuje a tím se rozšiřuje i množství lokalit a způsobů připojení, z kterých a jejichž prostřednictvím zaměstnanci přistupují k podnikovým sítím. Firmy přitom požadují, aby sítě otevřené vzdálenému přístupu měly stejnou úroveň ochrany, jakou dnes mají sítě interní. Řešení Cisco Virtual Office umožňuje vzdáleným pracovníkům přistupovat bezpečně ke všem podnikovým aplikacím, datům a službám a mít k dispozici stejné technologie, jako mají jejich protějšky pracující přímo v kancelářích.

Cisco Virtual Office je reakcí také na stoupající ceny ropy a energií, kdy se firmy obecně poohlížejí po pružných a cenově příznivých řešeních, která by umožnila zabezpečenou vzdálenou spolupráci jejich zaměstnanců. Taková řešení jim totiž mohou přinést nemalé úspory nákladů, neboť práce zaměstnanců na dálku snižuje intenzitu dopravy i potřebu dalšího rozšiřování kancelářských prostor. Fungující řešení pro spolupráci na dálku navíc pomáhá udržovat firmu v chodu i v případech různých krizí, způsobených například nepřízněmi počasí.

Z technologického hlediska je Cisco Virtual Office centrálně spravované síťové řešení, které zahrnuje routing, switching, bezpečnost, bezdrátové připojení, IP telefonii a vzdálenou správu. Díky tomu poskytuje vysoce zabezpečené video, hlasové, datové a bezdrátové služby. Jeho výhodou je naprosto automatická instalace, která za zaměstnance, z nichž většina není k implementaci síťových systémů dostatečně kvalifikována, přebírá veškerou zodpovědnost. Automatické nastavení umožňuje řešení rychle rozšířit mezi stovky i tisíce lidí pracujících na různých vzdálených místech, a to s minimem chyb a bez nutnosti široké IT podpory.

„Cisco Virtual Office zlepšuje přístup našich zaměstnanců k firemním datům. Začali jsme vyžadovat, aby jej používal každý, kdo pracuje z domova, a ohlasy jsou pozitivní. Tato technologie přinesla do naší firmy velké oživení,” vysvětluje Michael Moesgaard, ředitel informatiky v dánské společnosti DONG Energy, která již s pomocí svého integračního partnera zpřístupnila Cisco Virtual Office více než 3200 z 5300 z­aměstnanců.

Co všechno je součástí Cisco Virtual Office

Vzdálené pracoviště
Automatický nastavovaný router Cisco 881w Series Internet Services Router (ISR) a IP telefon s barevným displejem Cisco 7970G. Ve chvíli, kdy se router připojí k internetu, spojí se s centrálou a automaticky stáhne předdefinovanou konfiguraci pro synchronizaci. Od té chvíle mohou zaměstnanci plně využívat všech potřebných firemních aplikací a služeb. Jednou z možností je i připojení k bezdrátové LAN síti a využívání služby inteligentního mobilního roamingu.

Centrála
Router Cisco 7200 Series slouží jako konvergovaná platforma pro virtuální privátní síť a nabízí jednoduchou správu bezpečnosti a šifrování. Router využívá řešení DMVPN (Cisco Dynamic Multipoint Virtual Private Networking), které zabezpečuje výměnu dat mezi dvěma vzdálenými místy bez nutnosti jejich posílání přes centrálu. Snižuje tak zátěž sítě i objem datových přenosů. Tato infrastruktura také podporuje SSL a L2TP přes IPsec VPN a slouží jako jednotný konvergenční bod například i pro mobilní uživatele s notebooky a PDA zařízeními.

Servery pro správu přístupových práv, identit a konfigurací, jejichž součástí je Cisco Configuration Engine pro distribuci image do více než 10 tisíc routerů Cisco Integrated Services Routers; Cisco Security Manager pro řízení bezpečnostní politiky a Cisco Secure Access Control Server (ACS), který poskytuje kontrolu nad přístupovými právy z hlediska regulace a firemních pravidel.

Pokročilé služby
Cisco a jeho prověření partneři poskytují službu plánování a implementace řešení Cisco Virtual Office. Služba zahrnuje instalaci a integraci v centrále, poradenství při automatické instalaci a řízení vzdálených uživatelů i běžnou provozní podporu. Řešení pomáhá snižovat provozní náklady firem a průběžně vyhodnocovat, ladit a vyvíjet komponenty Cisco Virtual Office tak, aby byly stále v souladu s potřebami firem i přicházejícími bezpečnostními hrozbami.

Praktické fungování Cisco Virtual Office (CVO)

  • Ve společnosti Cisco využívá řešení CVO již 12 000 pracovníků v 70 zemích světa
  • Prací z domova stráví v průměru 25 procent své pracovní doby
  • Vzdálený pracovník získá díky práci na dálku každý týden v průměru 3 pracovní hodiny navíc
  • Vzdálený pracovník ušetří díky práci na dálku každý den v průměru 36,4 mil cestování
  • Ročně to znamená úsporu 62,9 milionů mil a 30 tisíc tun CO2 na emisích

Ceny a dostupnost
Řešení Cisco Virtual Office je již dostupné na trhu a ceny začínají od 700 dolarů na jednu pracovní jednotku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).