Hlavní navigace

Zařaďte Jedničku… a prožijte příběhy Nesmrtelných

[Tisková zpráva] Letní Jednička ČT vám nabízí možnost změnit místo, prostor i čas. Zvolíte-li slogan letní kampaně „Zařaďte Jedničku“, můžete se přenést do pravěku, středověku, smát se francouzským komediím, prožít Rozmarné léto a nebo zvolit styl Hop nebo trop, vyšetřovat britskou vraždu a nebo odhalit, kde nejlíp chutná Česko a kam se vypravili na průzkum Výletníci.

Sdílet

V letní nabídce Jedničky najdete premiéry současných slovenských lidských příběhů, které jsou obsazeny známými českými i slovenskými herci. Staví na archetypech příběhů slavných dramat (Maškaráda, Cyrano, Don Juan, Dáma s kaméliemi a další), ale jejich hrdinové prožívají svá dramata dnes a s námi. NESMRTELNÍ představí v hlavních rolích svých nesmrtelných příběhů Maroše Kramára, Jiřího Langmajera, Mira Nogu, Táňu Pauhofovou, Soňu Norisovou a mnoho dalších populárních herců.

Léto na Jedničce patří také inspiraci, radám, tipům a nápadům kam vyrazit s rodinou na výlet. Kam, proč a za kolik – to je nový premiérový letní cyklus Výletníci, který si diváci mohou dopřát v létě 2krát v týdnu. A toto léto nabídne i loňský úspěšný projekt Toulavá kamera ochutnává Česko. Třešničkou na dortu letního putování Jedničky jsou premiéry Na cestě po Česku. Sečteno, podtrženo – letní schéma Jedničky přináší trojitou porci tipů, nápadů a inspirací pro váš volný letní čas a chuť vydat se na cesty českou krajinou!

Ani kvůli cestování Jednička nezapomíná na děti. Naopak! Letos v létě je čeká od pondělí do pátku o hodinu víc pořadů! A jako celý rok – i sobotní a nedělní dopoledne patří dětem a rodinám. Na děti se těší 3D Garfield v HD rozlišení nebo česká klasika – Rychlé šípy!

České seriály jsou základním kamenem Jedničky – a toto léto stavíme na návratu úspěšných titulů – Hop nebo trop, Eden a třídílné sérii Vlna.

Ani v létě nezůstanou diváci Jedničky bez zábavných pořadů. Jednička nabízí letní zábavné ohlédnutí – Cestou necestou a Za oponou. Ve všedních dnech se mohou diváci těšit na Smích sladké Francie – Návštěvníky, Sedmou rotu za úplňku a další francouzské komedie.

O poznání dramatičtější je situace za kanálem… Vzhledem k množství televizních zločinů ve staré dobré Anglii se letos můžete těšit na VRAŽDY NA BRITSKÉM VENKOVĚ a skvělou Slečnu Marplovou.

S Jedničkou můžete letos cestovat do Francie nebo Británie a můžete se také přesunout třeba do pravěku (Pravěk útočí) nebo středověku…(Ohnivé ženy…). Kromě cestování Jednička nabízí napětí, drama i adrenalin v letním kině – diváky čeká Ospalá díra, Jednoduchý plán, Jennifer 8, Andělé a panny a mnoho dalších titulů.

Filmovou stálicí Jedničky je Letní kino nejen pro pamětníky, kde vás čekají filmové poklady: Ucho, Žižkovská romance, ale také Osada havranů, Rozmarné léto, Ohnivé ženy… a další lahůdky českého filmového léta na ČT1.

České filmy a cyklus V hlavní roli zločin nabízí od ledna Česká neděle na ČT1. Stejně tomu bude i v létě, kdy se můžete těšit na premiérový Tobruk, ale také na Českého Robinsona a další české filmy a detektivky na Jedničce.