Hlavní navigace

Na zasedání Rady ČRo se uskuteční velký smuteční happening

[Tisková zpráva] Ve středu 28. ledna 2009 se před budovou Českého rozhlasu sejdou odpůrci Rady Českého rozhlasu, aby v den jejího veřejného zasedání demonstrovali proti krokům Rady. Zástupci tří různých iniciativ svolávají velký happening, který se ponese v pohřebním duchu.

Sdílet

Celá akce s názvem „Pohřeb kvality v Českém rozhlase“ má za cíl poukázat na nekompetentnost Rady ČRo, zejména při jejích rozhodnutích o Radiu Wave nebo rušení multimediálních projektů. Organizátoři vyzývají k účasti a občanskému protestu například tím, že si všichni zúčastnění vezmou na sebe černé oblečení. Očekává se i účast známých osobností. Ty by měly symbolicky položit k Českému rozhlasu smuteční věnce za kvalitní kulturu na vlnách rozhlasu.

Při svolání happeningu se sjednotily tři různé aktivity. Iniciativa Nechceme přeladit, nemáme kam (www.iprotest.cz), která už rok bojuje proti komercionalizaci formy i obsahu ČRo 1– Radiožurnálu, dále Gorily on-line v ohrožení (www.gorily-online.nazory.cz), jejichž sdružení se zasazuje proti rušení multimediálních projektů v ČRo, jako byla například gorilí reality show Odhalení, a také občanské sdružení Pro Wave(www.chci­wavezpet.cz), které se před nedávnem zformovalo na podporu Radia Wave, veřejnoprávní stanice pro mladé. Wave byl v minulém roce vypnut z FM vysílání a následně nesmyslně Radou obviněn z propagace fašismu. Sdružení uspořádalo v polovině ledna velký koncert s názvem Chci Wave zpět! Tato první akce aktivistů měla mimořádný úspěch. Koncert navštívilo přes tisíc mladých lidí.

Společným jmenovatelem všech iniciativ je odvolání současné Rady ČRo. „Museli jsme spojit síly, tahle Rada nám ukazuje svou nekompetentnost již téměř rok a půl,“ míní za organizátory protestu Roman Kučera z iniciativy Nechceme přeladit, nemáme kam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).