Hlavní navigace

Zasedání sdružení ENEX v Praze

[Tisková zpráva] V Praze se zítra uskuteční zasedání koordinátorů sdružení ENEX, jejímiž členy je 33 soukromých televizních stanic. Poprvé v historii je jeho hostitelem televize Nova, člen ENEXu od roku 1996. Účastníkům akce mj. zprostředkuje návštěvu svého nového zpravodajského centra, které patří k nejmodernějším v Evropě.

Sdílet

Praha 10. dubna 2008 – V Praze se v pátek 11. dubna uskuteční zasedání koordinátorů sdružení ENEX (European News Exchange), neziskové organizace sdružující 33 soukromých televizních stanic z Evropy, USA, Japonska a Izraele. Na programu jednání je mj. koordinace spolupráce při LOH v Číně, ME ve fotbale v Rakousku a Švýcarsku, výměna zpravodajských materiálů, očekávané velké politické události a jejich zpravodajská koordinace v rámci ENEXu, přijetí nových členů aj.

Zasedání koordinátorů ENEXu se koná každý rok na jaře a na podzim v jiné zemi, kde jej organizuje členská komerční televize. TV Nova je organizátorkou a hostitelkou zasedání poprvé od doby, kdy se v r. 1996 stala jejím členem. Delegátům navíc zprostředkuje návštěvu svého nového, plně digitálního zpravodajského centra, které je jedním z nejmodernějších v Evropě. Je vybaveno flexibilní plazmovou stěnou o rozměrech 8×4 metry a technologií umožňující výrobu pořadů ve formátu 16:9 a HD kvalitě za použití laserového záznamového systému Blu-ray. Do provozu bylo uvedeno loni v říjnu.

Sdružení ENEX, se sídlem v Lucembursku, bylo založeno v roce 1994. V současné době sdružuje 33 soukromých televizních stanic především z Evropy, dále z USA, Japonska a Izraele. Televize Nova je jejím členem od roku 1996. Cílem této neziskové organizace je výměna zpravodajských šotů a přenosových služeb mezi jednotlivými televizními kanály. Členové ENEX používají desítky pozemních satelitních stanic a mobilních SNG přenosových vozů po celé Evropě a na Středním východě a za rok si vymění na 15 000 zpravo­dajských záběrů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).