Hlavní navigace

Zasedání Vlády ČR na brněnském Výstavišti ozdobí letošní Invex

[Tisková zpráva]

Sdílet

Zasedání Vlády ČR na brněnském Výstavišti ozdobí letošní INVEX

Brno, 4. 10. 2004 – Mezinárodní veletrh informačních a komunikačních technologií INVEX se v letošním roce představí s velmi reprezentativním zastoupením státní a veřejné správy. Zahajovací den veletrhu INVEX dokonce ozdobí zasedání Vlády České republiky přímo v prostorách brněnského Výstaviště.

Vláda České republiky poprvé v historii INVEXu uskuteční své zasedání v prostorách brněnského Výstaviště. Jednání vlády bude probíhat v dopoledních hodinách zahajovacího dne veletrhu. „Uskutečnit zasedání na veletrhu INVEX je jednou z cest, jak se více přiblížit relativně mladému oboru, který se stále více stává celospolečenským tématem, a akcentovat formy podpory informačních technologií, které jsou v novém vládním prohlášení obsaženy“, říká Věra Dušková, tisková mluvčí vlády.

Po skončení zasedání se celá vláda zúčastní slavnostního zahájení veletrhu, které se uskuteční v Rotundě pavilonu A. Při této příležitosti pronese zahajovací projev předseda vlády ČR Stanislav Gross. Dalšími aktéry slavnostního zahájení veletrhu budou ministr informatiky ČR Vladimír Mlynář, jeho slovenský resortní protějšek Pavol Prokopovič, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Škrla a vystoupí také viceprezident společnosti Microsoft pro Evropu, Střední východ a Afriku Jan Mühlfeit a CEO společnosti Tenovis David Winn.

Ministři české vlády se poté vydají na prohlídku veletrhu. Zajímavým bodem programu vlády na INVEXu bude oběd ministrů s VIP vystavovateli. V rámci INVEXu proběhne také tisková konference vlády ČR.

Předseda vlády Stanislav Gross a místopředseda vlády pro ekonomiku Martin Jahn mají dále v plánu zúčastnit se akce „Prosperita České republiky – cesta ke znalostní ekonomice“, kterou pořádá Sdružení pro informační společnost (SPIS) jako diskusní stůl vládních představitelů, dalších předních politických činitelů, ekonomů a zástupců komerční sféry nad ekonomickými tématy. Této akce se zúčastní i další političtí představitelé, například senátor a předseda ODS Mirek Topolánek, prezident Hospodářské komory ČR Jaromír Drábek či hejtman kraje Vysočina František Dohnal.

Dalším bodem doprovodného programu s účastí představitelů státní správy je „Fórum elektronické komunikace INVEX 2004“, na kterém vystoupí ministr informatiky Vladimír Mlynář, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Josef Bednář či předseda ČTÚ David Stádník.

Ministři české vlády se také stanou hosty Společenského večera, který je vyvrcholením prvního dne veletrhu INVEX a v jehož rámci proběhne vyhlášení výsledků prestižních soutěží o nejlepší produkty veletrhu „Křišťálový disk 2004“, ankety „Osobnost roku české a slovenské informatiky a telekomunikací 2004“, Ceny ministra informatiky a dalších.

Letošního INVEXu se svými expozicemi přímo účastní také resorty české vlády: Ministerstvo vnitra a Ministerstvo informatiky. Expozice Ministerstva vnitra ČR se zaměřuje na problematiku softwarového pirátství a nelegálního kopírování médií. K tomuto tématu opět chystá úterní tiskovou konferenci. Širší účast než v loňském roce anoncuje Ministerstvo informatiky ČR. Jeho stánek bude mít 4 tématické jednotky: Portál veřejné správy, projekt Elektronický podpis obcím, registr živnostenského podnikání a Národní program počítačové gramotnosti.

Modernizace agendy soudů a státních zastupitelství je ústředním tématem veřejné debaty o „elektronické justici“. Účastnit se bude náměstek policejního prezidenta PČR Jaroslav Macháně, předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa, předseda městského soudu v Praze Jan Sváček, náměstek ministra spravedlnosti Vladimír Král, reprezentantka Evropské komise Domy Laure a další.

Z úterního programu vystupuje do popředí diskusní panel, který pořádá České asociace kompetitivních komunikací (ČAKK) za účasti ministra informatiky Vladimíra Mlynáře. Ministerstvo informatiky ČR se po Invexu chystá předložit vládě návrh Národní politiky pro vysokorychlostní přístup na internet a právě návrh této broadband strategie bude předmětem diskuse.

Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR se v rámci svého programu „Podpora exportu“ stalo garantem Střediska pro podporu podnikání, které je na INVEXu možno najít v pavilonu E – v Business Center. Středisko je určeno podnikatelům, zejména malému a střednímu podnikání a jeho hlavním cílem je posloužit podnikatelské veřejnosti a zvýšit tím efektivitu návštěvy významného mezinárodního veletrhu.

Veletrhy Brno, a.s., Adresa: Výstaviště 1, 647 00 Brno

Manažer PR a reklamní komunikace: Petr Ondrášek, tel.: 541 152 855, e‑mail: pondrasek@bvv.cz, http://www.invex.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).