Hlavní navigace

Zasedání zástupců členských organizací EBU

[Tisková zpráva] Česká televize a Český rozhlas byly ve dnech 22. – 24. března 2007 hostiteli zasedání zástupců členských organizací EBU ze střední a východní Evropy, CEE Group. Zasedání se zúčastnilo 26 delegátů z 16 členských zemí EBU včetně viceprezidenta EBU Borise Berganta ze slovinské televize a rozhlasu.

Sdílet

Cílem této skupiny je příprava a realizace reforem EBU za účelem zefektivnění spolupráce mezi unií a jejími členy.

Manažerka pro zahraniční vztahy ČT Andrea Savane byla na nadcházející dva roky zvolena koordinátorkou skupiny a ředitel úseku vnějších vztahů ČT Martin Švehla byl spolu s prezidentem maďarské televize dr. Zoltánem Rudim navržen do tzv. Wessbergovy reformní skupiny, která vznikla v září 2006 pod vedením bývalého prezidenta EBU Arne Wessberga.

Na zasedání členové skupiny projednali další společné postupy a návrhy na nové možnosti vzájemné spolupráce, zkoordinovali své požadavky, sjednotili nominaci zástupců na volené pozice v různých skupinách a výborech EBU apod.

Hlavním tématem letošního zasedání bylo projednání reforem v EBU, návrhy na koprodukce a koordinace voleb do televizní a rozhlasové komise.

Další zasedání CEE Group se bude konat při zasedání valného shromáždění EBU v červenci t. r.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).