Hlavní navigace

Závodníci vyrážejí na Nova Author Cup již tuto sobotu

[Tisková zpráva] Na stopadesát reprezentantů televizních kanálů Nova, Nova Cinema a Nova Sport se v sobotu v Jizerských horách přidá k více než třem tisícům fanoušků cyklistiky, aby otestovali svou fyzickou kondici a vlastní vůli a především se skvěle pobavili na 14. ročníku cyklistického závodu Nova Author Cup. Tradiční závod startuje v sobotu 10. října 2009 v 10 hodin v Josefově Dole. TV Nova je jeho hlavním mediálním partnerem.

Sdílet

Praha 8. října 2009 – Čtrnáctý ročník cyklistického závodu na horských kolech Nova Author Cup, který se tradičně koná vždy druhou říjnovou sobotu v Jizerských horách, bude letos odstartován v sobotu 10. října v 10 hodin dopoledne v Josefově Dole. Závod se již tradičně koná pod záštitou předsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, který spolu s moderátory Snídaně s Novou Martou Ondráčkovou a Pavlem Svobodou také závod odstartuje.

Jeho účastníky čeká náročná, 61,29 km dlouhá trať s převýšením 1197 metrů. O obrovské popularitě závodu svědčí i letošní absolutní rekord v počtu přihlášených – 3500 závodníků z celé republiky, mužů i žen všech věkových kategorií, zcela naplnilo limit počtu startujících již deset dní před vlastním závodem. TV Nova a kanály Nova Cinema a Nova Sport bude reprezentovat na 150 cyklonadšenců, kteří jsou odhodláni vydat ze sebe maximum a dosáhnout v maratonu na horských kolech co nejlepších výsledků.

Více informací o závodu naleznete www.novaauthor­cup.cz.