Hlavní navigace

Závody ploché dráhy se vracejí na Galaxii sport

[Tisková zpráva] Zítra, 29. dubna, se rozjede nejvyšší švédská plochodrážní soutěž Elitserien. Závody jedné z nejlepších plochodrážních lig na světě bude pravidelně každé úterý vysílat Galaxie sport.

Sdílet

Praha 28. dubna 2008 – Po dvouletém plochodrážním půstu se opět na obrazovkách Galaxie sport rozjíždí projekt, jehož náplní bude přiblížit divákům závody švédské plochodrážní Elitserien. Nejvyšší švédská plochodrážní soutěž začíná zítra, 29. dubna, v 19:00 hodin našeho času. V Målille se utkají celky Dackarna a Indianerna. Závody jedné z nejlepších plochodrážních lig na světě bude Galaxie sport pravidelně vysílat každé úterý od 19.00 hodin.

Ve Švédsku už je připravena kompletní světová špička sportu levých zatáček. Představí se i jediný plošinář tmavé pleti Antonio Lindbäck, který se na plochodrážní ovály vrací po krátké pauze. V Elitserien se představí také dva čeští jezdci. V barvách obhájce titulu Dackarny to bude jediný český účastník Grand Prix Lukáš Dryml a za Rospiggarnu bude startovat Luboš Tomíček

V Elitserien se utkají vždy dva celky a celý závod se jede v týmových dvojicích, což hodně zvyšuje jeho dramatičnost, protože jezdci ze stejných klubů si navzájem pomáhají, snaží se soupeřům znepříjemňovat život všemi povolenými prostředky a v podstatě v každé jízdě je k vidění spousta předjížděcích manévrů, brzdění soupeřů a celá škála dalších plochodrážních triků na nejvyšší úrovni. Na rozdíl od světového šampionátu, v němž každý jezdec, závodí sám za sebe, se v ligových soutěžích stávají ze soupeřů na život největší kamarádi a stratégové, a to je právě to, co dává švédské Elitserien neopakovatelnou atmosféru.

První závod švédské ligy, v němž se utkají celky Dackarna a Indianerna, startuje v úterý 29. dubna v Målille. Galaxie sport ho vysílá od 19.00 hodin.