Hlavní navigace

Zažijte sobotní noc v Hotelu Insomnia! Na ČT2

[Tisková zpráva] Nový, živě přenášený pořad České televize pro všechny, kdo ještě nechtějí jít spát. Poprvé v sobotu 2. ledna 2010 od 23.30 hod. na ČT2.

Sdílet

Sezóna v nočním hotelu začíná. Pokoje jsou plné roztodivných lidí a jejich příběhů, v hotelovém baru hraje kapela a ve foyer hlídá recepční, kterému nic neunikne. To je Hotel Insomnia. Setkávají se v něm pozoruhodné postavy, vystupují tu zajímavé kapely a věčně bdící recepční chystá noční menu z toho nejvýraznějšího, co jej v poslední době zaujalo. Ale v hotelových pokojích si mezitím hosté žijí svým vlastním, mysteriózním životem… Půlnoční nespavost s vámi budou překonávat hudebníci všech stylů a žánrů, navíc se během půldruhé hodiny můžete těšit na plejádu více či méně vtipných hostů, víceméně zajímavých témat – a především nebude chybět Totální hitparáda, která vám pomůže se zorientovat i v těch nejpodivnějších událostech posledních týdnů.

„Prostor pro improvizaci je všude tam, kde se setkávají živí lidé a ne roboti. Myslím, že Hotel Insomnia bude setkání živých lidí, a to nejen ve studiu, ale skrze nejmodernější interaktivní techniku i se všemi diváky. Všichni se zkrátka sejdeme v tuhle noční hodinu na recepci podivného hotelu a budeme se vzájemně překvapovat“, říká první recepční, který vás v hotelu uvítá – Jiří Havelka, divadelní režisér, dramatik a herec, člen divadelního uskupení VOSTO5. V dalších dílech se pak bude střídat s Petrem Markem, scénáristou a režisérem, členem hudební skupiny MIDI LIDI. Role pikolíka se zhostil herec Tomáš Bambušek. Vedoucím projektu je Vratislav Šlajer, režisérem Petr Zahrádka. První sobotní noc v Hotelu Insomnia bude jakousi bilancí roku 2009. Nehlédneme do toho nejzajímavějšího, nejhloupějšího i nejvtipnějšího z uplynulého roku.

Pořad chystá také vlastní webové stránky, kde budete možné hlasovat do Totální hitparády a ovlivnit tak její podobu. Svůj profil má pořad také na Facebooku. Na návštěvu v Hotelu Insomnia se můžete těšit každou první a třetí sobotní noc v měsíci.

Profily moderátorů:
Jiří Havelka je divadelní režisér, dramatik, herec. Je tvůrcem improvizačně skečového pořadu Baráž v televizní stanici Óčko, na jejímž založení se podílel. Spolupracuje s Ypsilonkou a Dejvickým divadlem. Spolupořádá Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava a pořádá Festival Cute dramatiky. Vystudoval režii alternativního a loutkového divadla na DAMU. V roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku.

Petr Marek je režisér a scenárista. Od konce 80. let natočil okolo 30 krátkých a 7 dlouhých amatérských filmů. V roce 1999 absolvoval katedru filmové vědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Pravidelně spolupracoval na TV cyklu Salón moravskoslezský a podílel se jako pomocný kameraman na filmu Jana Němce Noční hovory s matkou. Ve spolupráci s režisérem Vítem Janečkem natočil v roce 1997 dokumentární esej V centru filmu (V teple domova). Od roku 1991 je hercem Dekadentního divadla Beruška, v současné době pracuje jako filmový dramaturg pražského klubu Roxy a spolupracuje s filmovými periodiky. Jeho autorským celovečerním debutem byla poetická komedie Láska shora.

Tomáš Bambušek je divadelní a filmový herec, moderátor, výtvarný umělec a divadelní scénograf. Hrál například ve filmech Bystander effect, Jan Hus, Alois Nebel, Pouta.