Hlavní navigace

Zázraky života: 20. díl – Nutnost volby

[Tisková zpráva] Vzájemné antipatie mezi Eliškou a doktorem Máchou jsou dávno pryč a rodí se nová láska. Jak Eliška vyřeší jeden podstatný „detail“ – vztah s Michalem, který se vrací z Brna? David má opět problémy s Monikou i v práci. Jedna pacientka po něm chce nedovolený zákrok a nabízí mu za to slušný úplatek. Jak se David zachová? Dana Vránová váhá. Přitahuje ji David, ale má smysl něco si s ním začínat? Nebo by bylo lepší, kdyby odpustila Mirkovi a pokusila se zachránit jejich manželství? Marek se jako dočasný šéf kliniky moc osvědčil. Znamená to, že se Diamant vrátí zpátky do práce? A kdo bude Vlastě pomáhat pečovat o malého Péťu?

Sdílet

Dívejte se na sedmý díl druhé řady seriálu Zázraky života v neděli 1. dubna 2012 na Prima family.

Eliška má před sebou laparoskopický zákrok. Den před operací tráví s doktorem Máchou. Překonali vzájemné antipatie a vypadá to, že spolu začnou chodit. Eliška si ale křehkou začínající lásku chrání a zatím o ní nechce moc mluvit. Hlavně musí dořešit jeden podstatný detail. Vztah s Michalem, který je pracovně v Brně. Jako kdyby jí četl myšlenky, Michal se nečekaně vrátí. I on chce s Eliškou mluvit o budoucnosti. A také on za ní spěchá do nemocnice těsně po zákroku. Co se stane, až se u Elišky v pokoji potká Michal s Máchou?

Monika Salačová měla naplánovaný hezký večer s Davidem. Jenže na něj jaksi nedošlo, protože přistihla v práci Davida v objetí s Danou. Opět upadla do těžké deprese a na všechno rezignovala. Marně jí David opakuje, že to, co viděla, bylo to jediné, co se mezi ním a Danou stalo. Jako by neměl doma starostí dost, hrnou se na Davida také problémy v práci. Zaútočí na něj jedna pacientka, která po něm chce, aby při umělém oplodnění ovlivnil pohlaví jejího dítěte. Jenže to je nezákonné. Dokonce mu vnutí úplatek. David je zrovna ve složité finanční situaci a tlustá obálka s penězi by se mu sakra hodila. Jak se rozhodne?

Ani Dana Vránová neví, jak se má rozhodnout. Začínat si něco se Salačem se jí zdá jako nesmysl. I když ji hodně přitahuje. A co její rozpadlé manželství? Měla by odpustit Mirkovi? A dát mu druhou šanci? Je jasné, že Mirek nečeká na nic jiného. Pořád dokola Danu bombarduje telefonáty a opakuje jí, jak je mu líto, co se stalo. Mirek si ale zároveň neumí představit, že teď, když svou dceru poznal, by ji už neměl vídat. Není přece jediný, kdo je ženatý a má dítě z předchozího vztahu. Dana váhá. Ale pak se setká s někým, kdo její rozhodnutí uspíší. Co Dana udělá?

Diamant pozval na večeři Marka, kterého pověřil dočasným vedením kliniky. Jenže Marek se jako šéf moc neosvědčil. Diamant se mu mezi jednotlivými chody snaží taktně naznačit, že na personál kliniky se nekřičí a že není diplomatické rozhádat se se všemi sestrami v centru. Protože jeho slova nepadla na úrodnou půdu, nezbývá Diamantovi nic jiného než napravit, co despotický a nervní Marek stačil napáchat. Znamená to, že se Diamant opět ujme své funkce šéfa kliniky? A kdo bude Vlastě pomáhat pečovat o malého Péťu?