Hlavní navigace

Nová varianta malwaru ZBOT rozesílá falešnou zprávu o smrti rapera Eminema

[Tisková zpráva] TrendLabs, celosvětové výzkumné centrum počítačových hrozeb společnosti Trend Micro, zjistilo novou variantu malwaru ZBOT, který rozesílá e-mailové zprávy o smrti hvězdy rapu Eminema. E-mail používá obrázek a tváří se jako zpráva z CBS zpravodajství, které informuje příjemce o údajné autonehodě hvězdy.

Sdílet

Příjemci jsou pak vyzváni ke kliknutí na odkaz, kde se najdou podrobnosti a jsou lákáni i na video. Místo toho jsou uživatelé přesměrováni na stránku, ze které se stáhne .exe soubor. Stažený soubor je však trojský kůň. Jakmile je počítač infikován, hrozí nebezpečí ukradení log-in údajů, hesel do internetového bankovnictví, sociálních sítí a e-mailových účtů. Většina trojských koňů je k těmto účelům navržena.

„Toto je další příklad toho, jak zločinci využívají zvědavost uživatelů a slavné osobnosti s cílem rozšířit škodlivý software.“ říká Rik Ferguson, bezpečnostní analytik a poradce Trend Micro. „Přistupujte ke všem takovým zprávám s určitým skepticismem a pracujte s takto zaslanými odkazy velmi opatrně a to i když jsou zprostředkovány populárními vyhledávači. Pokud je zpráva věrohodná, určitě ji najdete na všech důležitých zpravodajských serverech, ale zadejte webovou adresu sami nebo použijte svoje záložky.

Další informace získáte od Trend Micro na adrese: http://blog.tren­dmicro.com/fa­ke-news-of-eminems-death-leads-to-malware/

O společnosti Trend Micro Incorporated
Trend Micro Incorporated, globální leader v oblasti zabezpečení internetového obsahu, se zaměřuje na zajištění bezpečnosti výměny digitálních informací pro podniky a zákazníky. Trend Micro stojí v čele vývoje integrovaných technologií pro správu hrozeb, které chrání kontinuitu provozu, osobní informace a majetek před malwarem, spamem, datovými úniky a nejnovějšími webovými hrozbami. Flexibilní řešení Trend Micro dostupná v mnoha různých variantách jsou nepřetržitě podporovaná odborníky na webové a počítačové hrozby po celém světě. Tato řešení jsou často založena na platformě Trend Micro Smart Protection Network, nové generaci infrastruktury pro zabezpečení obsahu klientů v prostředí cloud computingu navržené se zřetelem na ochranu zákazníků před webovými hrozbami. Trend Micro je nadnárodní společnost se sídlem v Tokiu, jejíž bezpečnostní řešení se prodávají po celém světě prostřednictvím jejích obchodních partnerů. Navštivte prosím http://www.tren­dmicro.cz