Hlavní navigace

Zcela novou řadu tvoří 20“ a 24“ modely v elegantním hliníkovém provedení

[Tisková zpráva] Praha, 5. září 2007 – Společnost Apple uvedla na český trh zcela novou řadu počítačů iMac s širokoúhlými 20“a 24“ displeji v elegantním a profesionálním provedení v kombinaci hliníku a skla. Všechny počítače z nové řady iMac používají nejnovější procesory Intel Core 2 Duo a dodávají se s novou, ultratenkou hliníkovou klávesnicí Apple Keyboard, vestavěnou kamerou iSight pro video konference a sadou aplikací iLife ’08, což z nich dělá naprosto ideální stolní počítače pro digitální životní styl spotřebitelů i profesionálů. Cena 20“ počítače iMac nyní začíná od 37 599 Kč vč. DPH a 24“ počítač iMac si lze nyní zakoupit již od 53 399 Kč.

Sdílet

„Tento nový iMac je nejlepší stolní počítač, jaký jsme kdy vyrobili,“ řekl Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple. „Náš nový design inovativně používá materiály jako je hliník profesionální třídy a sklo, které jsou vysoce recyklovatelné.“

Nový iMac navazuje na charakteristický design počítačů Apple typu all-in-one, který integruje celý počítačový systém v elegantní, profesionální hliníkové skříni. Elegantní skleněný kryt se naprosto přesně spojuje s hliníkovým pláštěm a vytváří prakticky bezešvý čelní povrch. Lesklé širokoúhlé 20“ a 24“ displeje nových počítačů iMac poskytují neuvěřitelně ostrý obraz, který se ideálně hodí pro práci s fotografiemi a filmy ve zcela nových aplikacích sady iLife ’08, jež jsou v počítači nainstalovány. Nová ultratenká hliníková klávesnice Apple Keyboard má u předního okraje tloušťku jen 8,38 mm. Nová volitelná bezdrátová klávesnice Apple Wireless Keyboard má také kompaktní provedení a v kombinaci s bezdrátovou myší Apple Mighty Mouse nabízí uživateli pracovní stůl zcela bez drátů.

Nový iMac spojuje profesionální výkon s pohodlím designu all-in-one. Obsahuje nejnovější procesory Intel Core 2 Duo s frekvencí až 2,8 GHz, se 4 MB sdílené paměti L2 cache a až 4 GB operační paměti DDR2 SDRAM 667 MHz. Nová řada počítačů iMac používá grafické akcelerátory ATI nové generace, buď ATI Radeon HD 2600 PRO s 256 MB paměti GDDR3, nebo ATI Radeon HD 2400 XT se 128 MB paměti GDDR3. Pro rostoucí knihovny digitálních fotografií, filmů a hudby nabízí nový iMac uživatelům až 1 TB interního úložného prostoru.

iMac nabízí nejnovější technologie vysoce výkonného připojení pro rychlé a pohodlné přenosy digitálních fotografií, hudby a videa. Je vybaven bezdrátovým adaptérem AirPort Extreme 802.11n Wi-Fi, který poskytuje až pětkrát vyšší výkon a dvakrát delší dosah než rozhraní standardu 802.11g, dále gigabitovým ethernetem, celkem pěti porty USB (včetně dvou na nové klávesnici Apple Keyboard), jedním portem FireWire 400 a jedním portem FireWire 800.

Atraktivní design nového počítače iMac používá vysoce recyklovatelné a odolné materiály včetně skla odolného proti poškrábání a hliníku profesionální třídy. Energeticky úsporný iMac splňuje také přísné požadavky nové normy Energy Star 4.0. Každý iMac také obsahuje iLife ’08, nejvýznamnější upgrade oceňované sady aplikací Apple pro digitální životní styl, který zahrnuje zcela novou verzi aplikace iPhoto a zcela přepracovanou aplikaci iMovie. Obě tyto aplikace jsou dokonale integrovány s novou službou .Mac Web Gallery pro online sdílení fotografií a videa. Nový iMac obsahuje také nejvyspělejší operační systém světa Mac OS X 10.4.10 Tiger s aplikacemi Safari, Mail, iCal, iChat AV, Front Row a Photo Booth.

Ceny a dostupnost
Nové počítače iMac jsou již na českém trhu dostupné. Nová bezdrátová klávesnice Apple Wireless Keyboard je k dispozici jako volitelné příslušenství při nákupu nového počítače iMac v doporučené koncové ceně 660 Kč vč. DPH a v ceně 2380 Kč při nákupu samostatně. Zákazníci si mohou uvedené produkty zakoupit na internetovém obchodě Apple (store.apple.cz), ve specializovaných prodejnách Apple Premium Reseller iStyle Praha (Revoluční 3, Praha 1), iStyle Brno (Sukova 5, Brno), Kinetik (Zlatý Anděl 344, Praha 5), v prodejně Apple v Bontonlandu (Palác Koruna, Václavské nám. 1, Praha 1), v síti autorizovaných prodejců Apple a ve vybraných maloobchodních řetězcích (Datart, Electroworld).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).