Hlavní navigace

Zdeněk Šámal, Adam Komers a další nominováni na Cenu Fóra dárců pro novináře

[Tisková zpráva] [Praha 31. 10. 2005] - Občanské sdružení Fórum dárců, zastřešující dárce v České republice, udělí letos již podruhé Cenu Fóra dárců pro novináře za přínos k rozvoji filantropie v České republice. Cena pro rok 2005 bude slavnostně vyhlášena a předána 14.listopadu 2005 v pražské Lucerně, kde bude tento večer také zveřejněn žebříček Top firemní filantrop 2005 a předána ocenění největším firemním dárcům v České republice.

Sdílet

Na Cenu za rok 2005 bylo letos nominováno 6 novinářů: Zdeněk Šámal a Adam Komers (oba ČT) za podporu při propagaci nového nástroje dárcovství – dárcovské SMS, Daniela Brůhová a Radka Kvasničková (ČRo) za dlouhodobou podporu dárců (zejména nadací) v ČR, Jiří Borovec (TV Nova) za systematickou podporu charitativních projektů a Zdenka Gonsiu (Zlaté listy Elpida) za obětavé vybudování oblíbeného seniorského časopisu.

Fórum dárců se dlouhodobě snaží vytvářet dárcům dobré podmínky pro jejich činnost. Usilujeme mimo jiné i o zlepšení přístupu médií k dárcovství (nadačnímu i firemnímu). Udělením Ceny Fóra dárců chceme poděkovat novináři, kteří se zasloužil o rozvoj filantropie, a motivovat další novináře k pozitivnímu přístupu k dárcovství a filantropii obecně.

O tom, kdo Cenu Fóra dárců pro novináře pro rok 2005 získá, rozhodují svým hlasováním členové Fóra dárců – nadace, nadační fondy a firemní dárci. V loňském roce dostala ocenění redaktorka ČT a ČRo Lucie Vopálenská.

Více o činnosti Fóra dárců: www.donorsforum­.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).