Hlavní navigace

Zdeněk Šámal přechází z ČT do TV Nova

[Tisková zpráva] Zdeněk Šámal, ředitel zpravodajství a publicistiky České televize, přechází do televize Nova. Jako šéfredaktor internetového zpravodajství bude mít za úkol vybudovat a následně řídit nový internetový zpravodajský portál TV Nova.

Sdílet

Po rozjezdu nového zpravodajského centra, jednoho z nejmodernějších digitálních televizních center v Evropě, se TV Nova chystá podpořit a posílit své zpravodajské aktivity na internetu. A to je úkol pro nového šéfredaktora internetového zpravodajství Zdeňka Šámala, který přichází do TV Nova z postu ředitele zpravodajství a publicistiky České televize. Šámal bude působit na nově vytvořené pozici, která je zařazena do redakce zpravodajství a publicistiky TV Nova a stane se členem nejužšího vedení redakce.

Zdeněk Šámal bude pro TV Nova významnou posilou. Vybral jsem si ho po zralé úvaze pro jeho bohaté zkušenosti nejen z televizní branže, ale především pro jeho manažerské schopnosti, které prokázal například při rozjezdu kanálu TA3 nebo ČT24. Internet bude naším hlavním tématem v roce 2008, těší se na spolupráci s novým šéfredaktorem jeho budoucí nadřízený, ředitel sekce zpravodajství a publicistiky TV Nova Martin Ondráček.

Rozhodnutí Zdeňka Šámala rozvíjet svou další profesní kariéru ve spolupráci s TV Nova, nejsledovanější českou komerční televizí, oceňuje i její generální ředitel Petr Dvořák: Vybavení digitálního zpravodajského centra na špičkové evropské úrovni umožňuje TV Nova zpracovávat informace nejen pro televizní vysílání, ale umísťovat i řadu těchto informací na internet. Výsledkem této aktivity by měl být kvalitní, interaktivní a dynamický internetový zpravodajský portál. Domnívám se, že Zdeněk Šámal je zárukou, že se mu s novým týmem lidí, které si zvolí, takový portál povede vybudovat a následně úspěšně provozovat.

Funkce šéfredaktora internetového zpravodajství TV Nova se Zdeněk Šámal ujme 1. ledna 2008.

Zdeněk Šámal, narozen 1966, absolvent FSV UK (1990)

Kariéra:


2003 – ředitel zpravodajství a publicistiky České televize
2003 – zástupce šéfredaktora, Instinkt
2001 – šéfredaktor zpravodajské televize TA3 (Slovensko)
2000 – šéfreportér, Týden
1998 – šéfredaktor zpravodajství ČT
1994 – zpravodaj ČT v Ruské federaci
1991 – zpravodajství ČST, zahraniční rubrika (1993 ČT)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).