Hlavní navigace

Zelená iniciativa ICT: Snížení spotřeby energie „zeleným nákupem“. T-Systems používá osobní počítače, tiskárny a monitory šetrné k životnímu prostředí.

[Tisková zpráva] Společnost T-Systems identifikovala osobní počítače, tiskárny a monitory, které mají vysoké nároky na spotřebu elektrické energie, a omezuje jejich provoz. Úsporným hardwarem lze při srovnatelném výkonu přístrojů snížit spotřebu o více než jednu polovinu. T-Systems tak chce tímto opatřením snížit vlastní provozní náklady a zároveň šetřit životní prostředí. Zelený aspekt IT infrastruktury má vystupovat výrazněji do popředí také v zákaznických projektech.

Sdílet

Dodavatelé T-Systems se musejí již zhruba tři roky zavazovat, že jejich produkty splňují požadavky směrnice o ekodesignu (2005/32/EG) a směrnice EU o chemikáliích REACH-VO. Společnost T-Systems chce nyní, při výběru hardwaru nad rámec těchto směrnic, klást větší důraz na nízkoenergetické přístroje. „Jako celosvětově vedoucí poskytovatel ICT služeb máme velký vliv na ekonomické dění“, uvedl Klaus Werner, člen vedení T-Systems odpovědný za finance a controlling. „Volíme-li náš hardware cíleně podle ekologických hledisek, podporujeme tak vývoj produktů šetrných vůči životnímu prostředí.“

Udržitelnost a ochrana životního prostředí jsou rovněž pevnou součástí podnikatelských zásad koncernu Deutsche Telekom. První cíle v ochraně klimatu Deutsche Telekom definoval již před 15 lety. Ve Strategii korporátní odpovědnosti (CRS) se tehdy zavázal snižovat emise CO2.

O společnosti T-Systems
T-Systems Czech Republic nabízí síťově orientovaná ICT řešení a služby zahrnující systémovou integraci, implementaci a provoz ICT systémů. Zaměřuje se především na podnikovou klientelu, a to jak na nadnárodní koncerny s celosvětovou působností, tak i na významné lokální podniky. V roce 2008 činily výnosy společnosti přes 2,9 miliardy korun.

Skupina T-Systems patřící do koncernu Deutsche Telekom AG je jedním z vedoucích evropských poskytovatelů služeb a řešení informačních a komunikačních technologií (ICT) pro podnikové zákazníky. Skupina má přes 46.000 zaměstnanců ve více než 20 zemích světa a její výnosy v roce 2008 činily přibližně 11 miliard eur.

Služby společnosti T-Systems představují pro zákazníky optimalizaci procesů, zlepšení kvality a snížení nákladů na oblast interních ICT systémů. To ve svém důsledku poskytuje zákazníkům vyšší flexibilitu a možnost koncentrace na jejich hlavní předmět činnosti.

Informace o společnosti a jejích službách najdete na internetových stránkách www.t-systems.cz nebo na mezinárodních stránkách www.t-systems.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).