Hlavní navigace

Zemětřesení na české hudební scéně

[Tisková zpráva] Praha, 1. února 2006 – Nové kapely můžou zamíchat s českými hitparádami. Více než 70 hudebních skupin a zpěváků má i letos šanci představit se v televizi. Prostor pro kapely všech žánrů dává v České republice pořad HydePark vysílaný na TV Óčko.

Sdílet

Každý host pořadu přichází s písničkou, kterou ve studiu natočí jako videoklip. V rozhovoru se zpěvákem Rofym představí svou kapelu a své cíle. Může také prezentovat nové album, koncertní turné nebo jakékoliv názory. HydePark se vysílá jednou měsíčně a trvá hodinu, za kterou se vystřídá celkem 8 různých hudebních kapel nebo interpretů. Natočené videoklipy jsou zařazeny do videobanky a můžou se objevit i v hitparádách a dalších pořadech Óčka.

Žánrově je HydePark otevřený jak rocku, tak střednímu proudu, dance nebo hiphopu. Podmínkou účasti kapel je profesionální nahrávka na CD a vyplnění přihlášky na internetových stránkách www.hydeparkcz­.cz.

Hotový pořad je plný písniček ze studia i z návštěv v pražských hudebních klubech. V HydeParku se střídají jak známí, tak začínající interpreti. Nechybí ani SMS soutěž o filmové DVD nebo CD vystupujících skupin.

HydePark se vysílá na TV Óčko každou poslední neděli v měsíci od 11 hodin. Reprízy jsou v pondělí ve 13 hodin a v úterý od 21 hodin. Za rok a půl existence pořadu vzniklo 80 videoklipů. Mezi prvními účastníky HydeParku byli například současný SuperStar Vlasta Horváth nebo Michal Hudeček.

Hudební pořad uvádí herec a zpěvák Roman Říčař – Rofy. Scénář a režii má na starost producent a hudebník Jiří Vondráček. HydePark vyrábí MM Studio ve spolupráci s TV Óčko. Iniciátorem a patronem pořadu je SAI – Svaz autorů a interpretů.

První rockové DVD s klipy HydeParku připravilo vydavatelství Areca Multimedia.

Podrobnosti a přesná pravidla najdete na www.hydeparkcz­.cz.