Hlavní navigace

Novell uvedením produktu ZENworks Endpoint Security Management rozšiřuje možnosti šifrování

[Tisková zpráva] Nové vícejazyčné řešení Novellu pro zabezpečení koncových bodů zajišťuje zdokonalené šifrování dat po celém světě.

Sdílet

Praha, Česká republika – 17. ledna 2008 – Společnost Novell oznámila dostupnost řešení ZENworks Endpoint Security Management s rozšířenou šifrovací funkčností a podporou místních jazyků. Toto řešení zabezpečení na základě zásad nabízí dokonalejší šifrování osobních dat, vyměnitelných disků a nadefinovaných zařízení, stejně jako lepší zabezpečení pevných disků. S produktem ZENworks Endpoint Security Management mají podnikoví zákazníci detailní kontrolu nad porty a zařízeními koncových bodů sítě, takže mohou s jistotou chránit a zabezpečit podniková data.

„Šifrování se pro podniky stává naprostou nutností,“ řekl Chris Christiansen, viceprezident programu IDC pro bezpečnostní produkty a služby. „Společnosti ve všech odvětvích čelí náporu nových předpisů a bezpečnostních hrozeb, který je nutí chránit data před neoprávněným přístupem. Integrovaná bezpečnostní funkčnost a zásady hesel chrání podnikový majetek před hrozbami na úrovni koncových bodů, které jsou s prosazováním mobilních počítačů stále nebezpečnější. Tyto nástroje také výrazně pomáhají administrátorům IT vynucovat shodu s podnikovými a zákonnými předpisy. Jsou zárukou, že důvěrné informace zůstanou trvale šifrované, bude s nimi náležitě nakládáno a přistupovat k nim budou pouze oprávnění jednotlivci.“

Řešení ZENworks Endpoint Security Management je k dispozici v devíti jazycích (angličtina, francouzština, němčina, italština, portugalština, španělština, čínština a japonština) a nabízí rozšířenou USB kontrolu nad periferiemi, jež nejsou úložnými zařízeními – například nad myší nebo tiskárnou. Administrátoři tak mohou nadefinovat přístup zařízení k síti pomocí různých kritérií včetně jména výrobce a modelového čísla zařízení. Pomocí tohoto řešení mohou společnosti také zakázat funkce automatického spuštění a přehrávání, což ochrání jejich sítě před rostoucí hrozbou krádeže dat pomocí USB nebo MP3 zařízení.

Řešení ZENworks Endpoint Security Management patří do řady produktů pro správu systémů ZENworks a poskytuje rozšířené ochranné funkce pro šifrování dat. Koncový uživatel tak může specifikovat zásady šifrování až na úroveň složky Dokumenty na pevném disku. Má plnou kontrolu a flexibilitu, a přitom ani podnikový správce IT nepřichází o možnost centrálně spravovat a zajišťovat zabezpečení dat.

Nová verze navíc obsahuje rozšířené funkce pro správu hesel, které zaručují lepší ochranu ztracených nebo ukradených notebooků tím, že uživatel musí před dešifrováním dat prokázat svou identitu zadáním dalšího hesla. Toto řešení rovněž nabízí volitelnou ochranu silným heslem pro přidanou kontrolu nad vyměnitelnými úložnými zařízeními. Šifrování navíc podporuje vyměnitelná úložná zařízení a preferovaná zařízení nadefinovaná v seznamu pomocí sériového čísla.

„Vzhledem k rostoucímu využíváním notebooků jsou nyní šifrovací funkce řešení ZENworks Endpoint Security Management potřebnější než kdy v minulosti,“ řekl Joe Wagner, senior viceprezident a ředitel Novell Systems and Resource Management. „S nárůstem mobility počítačů pozorujeme také nárůst úniků podnikových dat a ztrát vybavení. ZENworks Endpoint Security Management pomůže zákazníkům zajistit jejich síť a chránit jejich podniková data, aniž by kvůli tomu museli bránit zaměstnancům používat nástroje, které potřebují k efektivní práci.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).