Hlavní navigace

Ženy na cestách: Na ostrově boha Slunce

[Tisková zpráva] Na ostrov oplývající nádhernou přírodou, ale i bohatou historií se vydají dvě dobrodružné cestovatelky Adéla a Zlatuše. Na řeckém Rhodosu je čeká seznámení nejen s místní kulturou i jídelníčkem, ale i proniknutí do dávné historie. Přiroste jim řecký styl života k srdci?

Sdílet

Rhodos je čtvrtým největším ostrovem Řecka. Je zde půvabná příroda a krásné písčité pláže. Na severu ostrova najdeme také stejnojmenné hlavní město, kam se naše cestovatelky ihned po příjezdu vydají.

Adéla se okamžitě nechá zcela okouzlit unikátním starým městem. V historickém jádru najde palác velmistrů, mešity a spoustu typicky řeckých kaváren, obchodů a taveren v kouzelných uličkách.

Staré město je opravdu mozaikou starověkých, byzantských a středověkých a monumentů.

Obě dámy se ale těší mnohem více na gigantickou sochu slunečního boha Helia, kde si domluví sraz po celodenním prozkoumávání ostrova. Socha totiž patřila ve starověku k sedmi divům světa. Jaké zklamání však na nepozorné cestovatelky čeká?

Kromě příjemné slunné atmosféry dámy zažijí velmi pestrou řeckou kuchyni, včetně výborného ovčího sýru nebo těch nejlepších oliv. Večer si samozřejmě nenechají ujít tradiční řeckou hudbou a lahodné červené vínko a jako správné požitkářky pak zakončí svůj výlet návštěvou proslulých termálních lázní v krásné malé zátoce.

Zažijte s nimi kouzelnou atmosféru ostrova Rhodos již v neděli 22. ledna od 18.00 hod na Prima family!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).