Hlavní navigace

Ženy na cestách: Pod žárem kapverdského slunce

[Tisková zpráva] Neúnavné cestovatelky Zlatuše a Adéla budou v dalším díle objevovat tajemné kouzlo exotických Kapverdských ostrovů. Čekají je nádherné pláže, dobrodružné zážitky, návštěva místních kostelů, luxusních čtvrtí, ale i zubožených slumů. To vše totiž nabízejí rozmanité africké ostrovy.

Sdílet

Kapverdské ostrovy jsou místem pro relaxaci i pro sportovní vyžití – jsou zde překrásné pláže s jemným pískem, ale i strmé hory. Naše cestovatelky ukážou také místa, kde je příroda téměř nedotčená moderní civilizací.

Žár slunce spolu se silným větrem je ideální pro surfování. Jak to budou dámy zvládat poprvé na prkně?

Ve městě Santa Maria si odvážně půjčí loď a vydají se brázdit Atlantický oceán se zkušeným mořským kapitánem, aby vyzkoušely další místní specifikum – rybolov. Na ten se těší především Zlatuše, a to oprávněně, protože se jí lovení ryb bude moc dařit.

Cestovatelky si samozřejmě nenechají ujít ani místní kulturu, a tak nahlédneme na to, jak vypadají například tradiční africké tance. Co si představit pod tzv. tancem plodnosti?

A jak se bude líbit Adéle při návštěvě pouště a Zlatuši na nekonečných plantážích kávy, banánů či ořechů? Co řeknou dámy na Fata Morganu, kterou na vlastní oči zažijou?

A jaké pocity se v nich budou mísit při návštěvě luxusní čtvrti, ale i okrajových slumů, kde žijí lidé na hranici bídy?

Proniknout do exotické atmosféry Kapverdských ostrovů můžete spolu s námi již v neděli 15. ledna 2012 od 18.00 hod. na Prima family!