Hlavní navigace

Ženy na cestách: Vzhůru do Zanzibaru

[Tisková zpráva] Nádherná panenská příroda, ale také jedno z největších center obchodu s otroky – to vše čeká na cestovatelky Adélu a Zlatuši ve východoafrickém Zanzibaru. Přivyknou si na africkou kulturu, a co více – i na jejich exotickou stravu?

Sdílet

Dámy tentokrát čekají kromě jiného výlety na tradiční plachetnici, kterou si místní vyrábějí sami ruční prací přímo na pláži. Budou mít na rozmyšlenou, jestli se chtějí vykoupat se žraloky nebo delfíny, a tak si zvolí bezpečnější variantu. Co nepříjemného však potká Adélu pod mořskou hladinou?

Naše cestovatelky se tradičně nebojí ani ochutnávat místní speciality. V tomto případě půjde kromě klasických plodů moře také například o šťávu z cukrové třtiny nebo čerstvé lisované ovoce. Adéla i Zlatuše se pak vydají za ochutnávkou koření jako kurkuma, kardamon a jiné až doprostřed palmových hájů. „V životě by mě nenapadlo, že hřebíček roste na stromě,“ komentuje zážitek překvapená Zlatuše.

Jak si dámy poradí se svahilštinou? Jak se ocitl v hlavním městě Stown Town křesťanský kostel? Proč je vyděsí historie otroctví? A jak je se Zanzibarem neodmyslitelně spojen Freddie Mercury?

Nenechte si ujít exotickou výpravu již v neděli 12. února od 18.00 hod na Prima family!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).