Hlavní navigace

Ženy na cestách: Zlatý luxus v Emirátech

[Tisková zpráva] Do luxusem přetékajících Spojených arabských emirátů se vydají Zlatuše a Adéla s velkým nadšením. Ani jedna si předem nedokáže představit, jak vypadá země proslulá svým ropným bohatstvím a jaká kultura je čeká. Sžijí se s naprosto odlišným světem, než je ten náš středoevropský?

Sdílet

Odvážné cestovatelky si nenechají ujít město Dubai, kde uvidí symboly bohatství na každém rohu. Navíc jsou místní obyvatelé zvyklí se velice předvádět skrze nejrůznější „nej“. Naše dámy tak uvidí nejvyšší mrakodrap na světě nebo si sjedou po největší skluzavce. Okouzlí je tento okázalý styl žití?

Zlatuše si nedokázala ani ve snu představit, jak vypadá ztělesněný luxus, a Adéla se zase těšila, že pozná pravé šejky. Obě jsou světem Arabských emirátů překvapeny a lapají po dechu. Zvláště když se dozvědí, že celá pompézní panoramata jsou dílem jen posledních několika desítek let. Jak asi vše vypadalo původně? A jsou opravdu všichni v zemi tak bohatí? Jiný kraj, jiný mrav. Zatímco Zlatuše toto ctí a vezme si oblečení, které zahaluje maximum, Adéla má s místní kulturou oblékání zprvu potíž. Jak vnímají místní obyvatelé turistky, jež chodí nezahaleně? A jak bude vypadat klasické arabské koupaliště a reakce lidí na Adélčiny sporé plavky?

Přepychem nabitý díl cestovatelského seriálu uvidíte již v neděli 29. ledna od 18.00 hod na Prima family!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).