Hlavní navigace

Ženy ve víru Mallorky

[Tisková zpráva] Vydat se do širého světa a zažít okouzlení z historických památek, ale i exotická dobrodružství se společně vydají dvě naprosto odlišné ženy vzhledem i náturou, které se navíc vůbec neznají. Jak se jim bude společně cestovat po Mallorce, kde jedna z nich dokonce prožila část života, zato pro druhou je to doslova španělská vesnice? Zlákají dámy diváky na návštěvu této destinace?

Sdílet

Zcestovalá a dobrodružství milující Adéla versus usedlejší požitkářka Zlatuše – tyto dámy jsou zkušené účastnice televizních show (Prostřeno), které se tentokrát představí v roli průvodkyň po koutech celého světa. Jaké zážitky je čekají na jejich první cestě skrze celou Mallorku?

Dámy se nejprve vydají do hlavního města Palmy, kde žije polovina všech Mallorčanů. Kvečeru Adélka zavede svou spolucestovnici na rybí trh s rozličnými dary moře. Jak se připravuje grilovaný humr? A jaká je typická místní úprava chobotnice?

U jídla dámy zůstanou i při návštěvě místních trhů. Zlatuše tak poprvé uvidí nakládané sardinky a vepřové maso v mnoha úpravách. Bude jí chutnat typická šunka či ovoce zvané paraguayo?

Dámy budou cestovat také odděleně – jedna pohodlně autobusem a jachtou, druhá pěšky. Adéla pronikne ve městě Manacor do tajemství výroby nejlepších perel a vydá se po stopách slavného rodáka z Mallorky, tenisty Rafaela Nadana. Podaří se jí celebritu potkat?

Zlata navštíví krásné kláštery s bohatou historií, umělkyně Adéla oproti tomu představí malířské ateliéry. Chybět nebude ani návštěva podzemní jeskyně s obrovským jezerem a snad i živým orchestrem. Co má společného s Mallorkou například polský skladatel Chopin?

A kde se nachází milionářská čtvrť, v níž kdysi Adéla se svým manželem žila? A proč je Mallorka vhodná pro dovolenou s dětmi?

Cestujte společně s příjemnou společností kouzelnou Mallorkou již v neděli 8. ledna 2012 od 18.00 hod. na Prima family!