Hlavní navigace

Zhone představuje novou řadu produktů pro Ethernet in the First Mile

[Tisková zpráva] V polovině roku 2004 IEEE ratifikovala nový standard pro přístupové sítě s označením 802.3ah, který je známý také jak Ethernet in the First Mile (EFM). V jeho rámci je definováno nejenom optické připojení, ale rovněž několik variant vysokorychlostního připojení přes telefonní linky EFM over Copper (EFMC) se symetrickými rychlostmi 2Mbps a 10 Mbps. Tyto rychlosti jsou pouze minimální a výrobci tak mají při využití více párů možnost nabídnout uživatelům podstatně vyšší přenosovou kapacitu.

Sdílet

Standard EFM se tak zařadil do široké rodiny technologií pro broadbandové přístupové sítě a díky svým vlastnostem je zvláště vhodný pro připojování náročnějších firemních zákazníků, kterým i na metalickém vedení může nabídnout parametry blížící se optickým sítím.

Produkty pro Ethernet in the First Mile proto nyní zařadila do svého portfolia rovněž společnost Zhone Technologies, která se již několik let na trhu úspěšně prosazuje se svou architekturou Single Line Multi Service (SMLS). Jejím jejímž základním prvkem je univerzální Multi-Access Line Concentrator (MALC), který v rámci SMLS nahradil klasický DSLAM. Na straně uživatele podporuje MALC vybavený příslušnými linkovými moduly celé spektrum přístupových technologií, od POTS/ISDN přes xDSL (ADSL, ADSL2+, VDSL, G.SHDSL) až po optické připojení B-PON a nyní rovněž včetně technologie Ethernet in the First Mile.

Konkrétně se jedná o tři linkové karty EFM/EoC SHDSL.bis pro MALC v rámci multi-service access platform (MSAP), díky kterým může Zhone nabídnout plnou podporu existujících technologií pro Ethernet over Copper s přenosovými rychlostmi 10 až 45 Mbps. Na straně uživatele jsou pak použita koncová zařízení řady Zhone EtherXtend.

Špičkovou kvalitu EFM produktů společnosti Zhone Technologies dokládá rovněž skutečnost, že si je zvolil operátor Saudi Telecom, který je dominantním poskytovatelem telekomunikačních a datových služeb v Saúdské Arábii. Podobně jako i další bývalí velcí monopolní operátoři se také Saudi Telecom rozhodl pro rozsáhlou modernizaci své sítě směrem infrastruktuře založené na IP, tak aby byl schopen svým zákazníkům nabízet konkurenceschopné služby.

V rámci této transformace nyní probíhá instalace více než 60 tisíc přístupových linek s využitím EFM, díky čemuž se produkty Zhone Technologies staly součástí zatím největšího komerčního nasazení technologie 802.3ah EFM.

Podrobnější popis produktů Zhone Technologies Ethernet in the First Mile můžete nalézt v tomto dokumentu: http://www.zho­ne.com/soluti­ons/docs/zti-efm-product-guide.pdf.