Hlavní navigace

Zimní Microsoft ITchallenge 2008 ve znamení velkého zájmu a nadšených ohlasů

[Tisková zpráva] Dvoukolový lyžařský závod v obřím slalomu prověřil síly téměř dvou stovek závodníků – profesionálů v oboru informačních technologií. Na sjezdovce Stoh ve Špindlerově Mlýně se však radovali nejen vítězové.

Sdílet

PRAHA, ŠPINDLERŮV MLÝN, 6. únor 2008 – První ročník zimního závodu Microsoft ITchallenge 2008 v obřím slalomu přilákal v sobotu 2. února více než 300 návštěvníků. Na skvěle připravenou trať se vydalo 186 závodníků rozdělených do několika kategorií. Absolutním vítězem se stal Vladimír Richter z pojišťovny AEGON, mezi ženami kralovala Ivana Kůželová z týmu Microsoft a týmovou trofej si ze sjezdovky Stoh odváží společnost Avnet.

Zvláštní ocenění od organizátorů – titul Nejatraktivnější tým – si svými karnevalovými převleky vysloužila společnost NetDirect, která předvedla nejen hodnotný sportovní výkon, ale i všechny pobavila. Velkého uznání se dočkalo i 16 „ajťáckých“ juniorů, kteří o přestávce mezi soutěžními koly statečně bojovali se sněhem a se stejnou tratí jako dospělí.

O dobrou náladu všech účastníků se v obrovském party stanu postaraly nejen dobré jídlo a pití, ale především živá vystoupení kapel Possibilní explikace a Dobrá pěna, které v rámci doprovodného programu zahrály své největší hity.

Microsoft ITchallenge nebyl jen bojem na trati, ale především setkáním lidí ze stejné branže, kteří mají rádi dobrou partu a zábavu a vzali často i celé své rodiny na milou víkendovou akci. Atmosféru setkání komentuje jeden ze závodníků, Daniel Kunz: „ITChallenge jsem si užil. Je to jedna z těch bezva akcí, které mi připomenou, že český svět IT je taková větší partička, kde se lidi mezi sebou znaji a umí se bavit. A to je fajn.“ Organizátoři závodů slyšeli mnohá slova chvály a uznání a neméně příslibů, že „za rok určitě zase nashle“.

Výsledky závodu společně s fotografiemi naleznete na webových stránkách www.itchallenge.cz

Organizátoři již nyní připravují letní Microsoft ITchallenge, který se pojede na horských kolech 12.7.2008 v Se­micích u Písku. Letní závod bude součástí Galaxy Tour MTB a všichni „ajtíci“ jsou na něj srdečně zváni. Evidují se již dokonce první přihlášení.