Hlavní navigace

Živě z Jeseníku Český rozhlas 2 – Praha a Český rozhlas Olomouc

[Tisková zpráva] Český rozhlas 2 Praha pokračuje v dobré tradici vysílání z regionů České republiky. „V pátek 17. února pozdravíme naše posluchače z Jesenicka. Od Dobrého jitra až do diskusní Kávy o čtvrté, tedy od časného rána až do odpoledne, s námi mohou poznávat hornaté pohraničí očima redaktorů Jana Křeliny a Kamily Ivanové a jejich hostů,“ řekl dnes ředitel Českého rozhlasu 2 – Praha Jiří Vejvoda. Živé vysílání nahlédne do zákulisí vlekařské práce, projede se i na běžkách.

Sdílet

Po deváté se posluchači dozví vše o valše, o nástroji, díky kterému chodily naše maminky čisté a díky kterému se americké dixielandové kapely mohly vydat i do ulic. Redaktoři se i o hodinu později ohlásí ze speciální vysokohorské Klubovny pro kutily. V 10:40 nabídne Český rozhlas 2 – Praha Poradnu sociálně ekonomickou, ve které se bude věnovat nezaměstnanosti v pohraničí. Hodina před polednem bude na vlnách Českého rozhlasu 2 – Praha i Českého rozhlasu Olomouc patřit Satiru Johanidisovi – Řekovi, Čechovi a především člověku, který se do Jeseníku zamiloval a podrobně zná jeho historii, včetně té pohádkové.

Vstupenka po 14 hodině pozve na výstavu Praní je dnes hraní a v diskusní Kávě o čtvrté se, opět společně s olomouckým rozhlasem, budeme bavit o vztazích a kontaktech mezi Čechy a Poláky.

„V pátek 17. února nás každopádně čeká spousta zajímavého povídání, vážného i veselého, doplnil Vejvoda. Český rozhlas 2 Praha rozbije stan u Městského úřadu v Jeseníku a příjemnou pohodou se pokusí přehlušit jednu z posledních zimních vánic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).