Hlavní navigace

Život je ples nejúspěšnějším pořadem po 20. hodině na všech TV

[Tisková zpráva] Nový seriál České televize Život je ples sledovalo více než jeden a půl milionu diváků. V pondělí 2. ledna 2012 se stal nejúspěšnějším pořadem po 20. hodině na všech TV. Zároveň jeho první díl Hlas shůry překonal ve sledovanosti všechny úvodní seriálové novinky, které Česká televize uvedla od února 2009.

Sdílet

Premiérový seriál České televize Život je ples si v pondělí 2. 1. 2012 od 20:00 na Jedničce pustilo v průměru 1 milion 517 tisíc dospělých (sledovanost 17,3 % při podílu na publiku 33,52 %) a 26 tisíc dětí.

Úvodní díl seriálu o radostech i strastech v každém věku sledovaly zejména ženy (share 39,95 %), dívalo se téměř 40 žen z každé stovky přítomné v danou dobu TV a každý čtvrtý muž (share 25,86 %). Nadprůměrný zájem seriál vyvolal u středoškoláků a vysokoškolsky vzdělaných diváků, kterých se u obrazovek sešlo v průměru 838 tisíc (sledovanost 19,4 % při podílu na publiku 39,08 %).

Komediálně laděný šestnáctidílný seriál České televize Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Scénář napsala Irena Obermannová, režie Petr Slavík. V hlavních rolích se diváci setkávají s celou plejádou skvělých herců, s Lenkou Vlasákovou, Danielou Kolářovou, Květou Fialovou, Vilmou Cibulkovou, Janou Štěpánkovou, Alenou Vránovou, Jiřím Krampolem, Stanislavem Zindulkou, Igorem Barešem a dalšími.

Druhý díl seriálu Táňa hledá práci uvede ČT1 a ČT HD v pondělí 9. ledna od 20:00 hodin.

Informace, rozhovory, soutěž, videoarchiv, video bonusy, diskuse na webovém speciálu ČT: www.zivotjeples.cz