Hlavní navigace

Vadí vám kabely u notebooku? Zkuste to bezdrátově s Intel WiDi!

[Tisková zpráva] Funkce Intel Wireless Display přijde vhod všem, kteří chtějí bezprostředně sdílet svoje obrázky, videa a multimediální obsah z internetu s přáteli či kolegy na velké obrazovce televizoru či projektoru, aniž by přitom museli propojovat svůj notebook pomocí kabelů. Funkce Intel WiDi, která je již od zítřka dostupná českým zákazníkům na vybraných noteboocích řady Sony VAIO řady S11 a S12, zajistí dokonalé zobrazení v HD kvalitě.

Sdílet

Praha, 19. července 2010 – Nebaví vás složité promítání obrázků a videí z dovolené na cizím počítači? Chcete pohodlně pouštět firemní prezentaci bez zdlouhavého přepojování kabelů k vašemu notebooku? Máte averzi z nevzhledného klubka kabelů a drátů, které omezují vaši mobilitu a urážejí estetický smysl? Na tyto otázky jednou pro vždy odpověděly společnosti Intel, Sony a Netgear.

Společnost Intel představila novou technologii Intel® Wireless Display (WiDi), díky níž se lze nadobro zbavit kabelů spojujících počítač a televizi. „Bez složitého propojování můžete pohodlně sdílet fotografie z dovolené se svou rodinou či přáteli, surfovat na internetu nebo pouštět firemní prezentace na Vašem domácím televizoru či projektoru. Jediné, co k tomu potřebujete, je odpovídající notebook s funkcí Intel Wireless Display, poháněný vybranými procesory Intel® Core™, a TV adaptér,“ řekl Adam Raška, Market Development Manager společnosti Intel. Díky Intel WiDi se podařilo eliminovat množství kabelů, které zbytečně hyzdí útulný obývací pokoj nebo zasedací místnost.

Začíná éra bezdrátového přenosu obrazu
Technologie Intel Wireless Display si odbyla svou premiéru na letošním veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v americkém Las Vegas a ihned si našla mnoho příznivců mezi výrobci počítačového hardwaru. K nám se tato technologie dostává až nyní prostřednictvím notebooku Sony VAIO řady S a adaptéru NETGEAR Push2TV (PTV1000).

„Spolu se společností Intel a Netgear můžeme jako první výrobce notebooků přinést českým zákazníkům funkci Intel Wireless Display do jejich obývacích pokojů nebo kanceláří a poskytnout jim skutečně nejjednodušší způsob, jak vyslat obraz z počítače do televizoru nebo projektoru,“ řekl Tomáš Hrzán, VAIO Trade Marketing Manager společnosti Sony pro Českou republiku a Slovensko.

Technologie Wi-fi ve službách videa
Intel Wireless Display představuje velmi zásadní rozšíření stávajících způsobů, jak procházet a prohlížet multimédia. Můžete tak přistupovat k velké většině obsahu na svých počítačích či z internetu a zobrazovat jej na velké obrazovce televizoru. Funkce Intel Wireless Display v reálném čase zachycuje plně vykreslené snímky notebookového zobrazení a odesílá komprimované video i audio přímo na adaptér prostřednictvím technologie Intel® My WiFi.

Doposud bylo možné připojit televizor k internetu pouze několika možnostmi: pomocí přehrávače Blu-ray™ s přístupem k síti, adaptéru digitálních médií (DMA) a set-top boxu, které se k internetu připojují prostřednictvím domácí sítě, počítačů nebo notebooků vyhrazených pro domácí kino a připojených k televizoru prostřednictvím HDMI nebo jinými kabely a dalšími způsoby propojení počítače a televizoru. Tato řešení však dosud mají mnohá omezení, například limitované množství webových stránek, k nimž lze přistupovat, nebo video kodeků a formátů souborů, které dokážou přehrát.

„Kombinace našeho adaptéru Push2TV a notebooku Sony VAIO řady S s funkcí Intel Wireless Display znamená, že už se uživatelé nemusí mačkat u počítačů, aby si s přáteli nebo rodinou užili nekonečný proud internetového obsahu,“ prohlásil Aleš Mudruňka, Country Manager společnosti Netgear pro Českou republiku a Slovensko.

Další materiály o Intel Wireless Display jsou dostupné zde: http://www.in­tel.com/consu­mer/products/techno­logy/wirelessdis­play.htm

Videa naleznete na http://www.you­tube.com/watch?v=FJmxhZz­BuVI nebo http://www.you­tube.com/watch?v=5Gm4A­DoMFus

O společnosti Intel
Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a životy lidí. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pres­sroom a http://blogs.in­tel.com.

O společnosti Sony
Sony je přední celosvětový inovátor v oblasti výrobků audio, video, komunikačních a informačních technologií jak pro soukromé spotřebitele, tak pro profesionální trhy. Jméno Sony má dobrý zvuk díky audiovizuálním výrobkům, jako je televizor BRAVIA™ LCD s vysokým rozlišením (HD), digitální fotoaparát Cyber-shot™, kamkordér Handycam® nebo MP3 přehrávač Walkman® a dále osobní počítače VAIO™ a profesionální HD vysílací zařízení, jež využívá zejména technologii XDCAM™ HD. Společnost nabízí v oblasti vysokého rozlišení kompletní hodnotový řetězec a díky činnosti na poli spotřební elektroniky, hudby, záznamu a přenášení obrazu, her a on-line zařízení je Sony jednou z předních světových značek pro digitální zábavu. Po celém světě zaměstnává na 170 tisíc pracovníků.

Díky svému dlouhodobému fotbalovému partnerství – jako oficiální sponzor Ligy mistrů UEFA do roku 2012, jako oficiální partner FIFA do roku 2014 a jako globální sponzor mistrovství světa ve fotbale v letech 2010 a 2014 – má společnost Sony podíl na nadšení milionů fotbalových fanoušků po celém světě.

Více informací o Sony Europe najdete na adresách http://www.sony-europe.com a http://www.sony-europe.com/pres­scenter

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR, jejíž centrála je v kalifornském městě San Jose, působí na světových trzích informačních a komunikačních technologií již od roku 1996. Nejprve byla založena jako divize společnosti Bay Networks, v roce 1998 tuto společnost koupil Nortel Networks. V roce 2001 se NETGEAR od Nortel Networks oddělil a stal se samostatnou firmou. Od července 2003 je NETGEAR obchodovatelný na NASDAQ (NTGR). Evropské logistické centrum společnosti se nachází v nizozemském Moerdijku.

Na český trh společnost NETGEAR oficiálně vstoupila na začátku roku 2007 otevřením svého přímého zastoupení. Zaměřuje se především na síťové produkty, řešení a služby, v nichž patří mezi nejúspěšnější dodavatele zařízení pro domácí uživatele, malé a středně velké společnosti, a to zejména díky pokročilým funkcím, stylovému designu a neustálým inovacím, které udávají vývoj trhu. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Výrobky společnosti NETGEAR svým uživatelům nabízejí možnost sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Další informace najdete na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).