Hlavní navigace

46. MTF Zlatá Praha: Den České televize – sobota 13. 6., pražský Žofín

[Tisková zpráva] Česká televize zahájí již tuto sobotu 46. ročník Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha. Jeho prologem bude již potřetí Den České televize. Program plný hudby, zábavy, her a soutěží, určený především dětem, proběhne v sobotu 13. června v areálu Paláce Žofín od 10 do 17 hodin.

Sdílet

Česká televize srdečně zve širokou veřejnost bez rozdílu věku či oblíbeného hudebního žánru na rozkvetlý Žofín! Návštěvníci Dne ČT se mohou těšit na hudební, divadelní a taneční vystoupení, hry, soutěže, pohádky, kouzelníka, králíky z klobouku Boba a Bobka, kteří oslaví letos 30. narozeniny, a další pohádkové postavičky z večerníčků. Bohatým zábavným a kulturním programem budou provázet herci Divadla Minor Petr Stach a Lenka Volfová alias Kouzelník Pokustón a jeho pomocnice.

Oblíbené písničky ze známých filmových pohádek Ať žijí duchové, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni a dalších zazpívá Jaroslav Uhlíř. Děti i dospělé pobaví písničky z kabaretu Vícezrnný koláček štěstí a jiných představení Divadla Minor. Zahraje jim je Orchestr posledního dne, občasná kapela členů pražského loutkového Divadla Minor. Žákovský big band BZZUŠBAND představí průřez svým pestrým repertoárem. Nejúspěšnější choreografie zatančí sokolovská skupina Mirákl, jejíž juniorská část se letos probojovala až na mistrovství světa v modern dance. Jedním z bývalých členů Miráklu je i král tanečního parketu StarDance III Jan Onder, který předvede se svou taneční partnerkou Lucií Hunčárovou ukázku latinsko-amerických tanců. Vystoupí kouzelník Petr Kasnar, jediný zástupce ČR na prvním profesionálním mistrovství světa v mikromagii. Loutkové divadlo Cirkus Žebřík zahraje pohádkou O nebojácném Kubovi.

46. MTF Zlatá Praha proběhne od 13. do 17. 6. v pražském Paláci Žofín. Do přehlídky nejlepších hudebních a tanečních pořadů napříč hudebními žánry je z celého světa přihlášeno na 90 snímků. Soutěžit budou ve třech kategoriích: Hudba na obrazovce, Dokumentární pořady o hudbě a tanci, Hudební drama. Posoudí je pětičlenná porota. Festivaloví návštěvníci z řad široké veřejnosti se mohou bezplatně registrovat na www.festivalzla­tapraha.cz, či v době konání přímo na místě. Již tradičně bude pro ně připravena videotéka s možností projekce všech soutěžních pořadů podle vlastního výběru. Hudební prožitky jim přinese také volně přístupný slavnostní zahajovací koncert 13. června (Velký sál Žofína, od 20:00), na němž živě zahrají Ensemble Martinů, Braagas a Docuku a zatančí studenti pražských uměleckých škol. Návštěvníci festivalu se mohou zúčastnit i řady doprovodných akcí, jako například Večerů zahraničních televizí (německá ARD/MDR, mexický Canal 22 a ukrajinská NTCU) se zajímavými ukázkami z jejich tvorby, či setkání s legendou světové režie B. Gavinem, nebo světově uznávaným choreografem N. Duatem.