Hlavní navigace

Zlaté Stránky přichází s aplikací pro iPhone

[Tisková zpráva] Praha, 1. října 2009 – Společnost Mediatel představila jako první na trhu katalogových vyhledávačů aplikaci pro iPhone. Užitečná aplikace Zlaté Stránky pro vyhledávání kontaktů na firmy i osoby nabízí praktické funkce, intuitivní ovládání i atraktivní design. Majitelé iPhonů tak získají snadný a rychlý přístup do jedné z největších databází kontaktů na firmy a osoby v České republice.

Sdílet

„Aplikace pro iPhone navazuje na naši nově představenou on-line platformu ZlatéStránky.cz,“ řekla Kimberli J. Lewis, generální ředitelka společnosti Mediatel pro Českou republiku a Slovensko. „Mobilní řešení považujeme za důležitý kanál pro služby katalogového vyhledávání a chceme se na ně zaměřit i v budoucnu. Našim cílem je nabídnout co největšímu počtu uživatelů dostupnost naší interaktivní databáze kontaktů kdykoliv a kdekoliv. Inzerentům zase vytěžit maximum z jejich současné investice.“

Aplikace vyhledává kontakty nejen podle zadané adresy, ale i podle aktuální polohy majitele iPhonu. Je proto snadné najít například nejbližší pizzerii nebo autoservis a díky mapovému řešení aplikace naplánovat nejrychlejší trasu, jak se k nim dostat. Webové stránky firem a poloha nalezených firem nebo osob na mapě se zobrazují přímo v aplikaci, není potřeba přepínat se do jiného prostředí. Stejně tak zavolat na telefonní číslo kontaktu je možné jen kliknutím na něj. Kontaktní údaje si lze snadno uložit do adresáře nebo odeslat e-mailem.

Vývojáři se maximálně snažili využít všechny možnosti ovládání telefonu, takže pokud se například telefonem zatřese, výsledky hledání se rozšíří, pokud se telefon otočí horizontálně, kontakty se zobrazí na mapě.

Aplikace Zlatých Stránek pro iPhone je bezplatně dostupná na iTunes. Během jednoho týdne, kdy je zatím k dispozici, si ji stáhlo 5 365 uživatelů a již po čtyřech dnech byla českými uživateli hodnocena jako nejlepší zdarma poskytovaná aplikace pro iPhone.

Společnost Mediatel v současnosti vyvíjí aplikaci také pro další mobilní platformy, jejich představení se plánuje na začátek roku 2010.

Více informací o mobilních Zlatých Stránkách najdete na http://mobilni­.zlatestranky­.cz/ Společnost Mediatel je součástí mezinárodní skupiny European Directories S.A. a působí na českém a slovenském trhu od r. 1991. Nabízí široké portfolio elektronických i tištěných produktů, určených pro vyhledávání kontaktů. Klíčovými značkami Mediatelu jsou ZlatéStránky.cz, TravelGuide.cz, Hotel Guide a B2B databáze firem Inform.cz. Mediatel poskytuje také directmarketingové služby (telemarketing, pronájem adres, direct mail, tvorba a správa databází). Mediatel má více než 700 zaměstnanců, sídlo společnosti je v Praze, regionální kanceláře v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích a Ústí nad Labem.