Hlavní navigace

Zlatestranky.cz nabízí volání zdarma

[Tisková zpráva] Praha, 6. listopadu 2008 – Společnost MEDIATEL představila novou internetovou službu Volej zdarma, která umožňuje uživatelům bezplatné volání na více než 2 mil. kontaktů v on-line databázi Zlatých stránek.

Sdílet

Zlaté stránky spustily v pilotním provozu novou službu, která umožňuje bezplatné volání na vyhledané kontakty firem i domácností. Uživatel portálu www.zlatestranky.cz vybere hledaný kontakt a klikne u něj na odkaz „volej zdarma“. Poté u tohoto kontaktu zadá číslo svého mobilu nebo své pevné linky. Počítačový systém automaticky zavolá uživateli a zároveň na jím vybraný kontakt ze Zlatých stránek. Následně propojí obě zvolená telefonní čísla a aktivuje volbu volání. V tomto případě se jedná o příchozí hovor nejen pro volaného ale i pro uživatele, a proto zmíněný telefonát probíhá zcela zdarma pro obě strany. Náklady za toto volání nese společnost Mediatel.

Pokud je uživatel např. v zahraničí, kde jsou zpoplatněny i příchozí hovory na mobil, nebo právě nemá telefon při sobě, může využít volání přímo přes počítač pomocí služby VoIP (Voice over IP = Volání přes internet ).

Pro tuto službu využívá Mediatel technologii společnosti eStara, která poskytuje podobná řešení pro přední e-commerce a katalogové společnosti na světě jako například Amazon, francouzské Pages Jaunes, British Telecom a Yell ve Velké Británii a Španělsku.

"Našim uživatelům i inzerentům přinášíme unikátní službu. V naší databázi s více než 2 mil. kontaktů mohou nyní uživatelé pohodlně vyhledat a obvolat své potencionální dodavatele, stálé i nové zákazníky anebo své známé, a to zcela zdarma“, uvedl Petr Voplakal, ředitel pro rozvoj a strategii společnosti Mediatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).