Hlavní navigace

Změna v Partii televize Prima

[Tisková zpráva] Vedení Televize Prima a Petr Šimůnek se dohodli na ukončení jeho dlouholetého moderování diskusního pořadu Partie (dříve Nedělní partie). Petr Šimůnek tento pořad moderoval s kratšími pauzami od roku 1998.

Sdílet

Petra Šimůnka nahradí od září Milan Šíma. „Petr Šimůnek nasadil laťku v Partii vysoko. Jsem proto rád, že pomyslné žezlo přebírá tak zkušený moderátor a novinář, jako je Milan Šíma,“ říká ke změně Marek Singer, generální ředitel Televize Prima. „Jeho pozitivní přístup a zkušenosti s interaktivními médii nám dají příležitost oslovit nové diváky. Proto se možnost oslovit hosty Partie i jejího moderátora objeví třeba i na síti Facebook,“ uzavírá Marek Singer.

Pro Milana Šímu znamená moderování Partie de facto návrat na Primu. V Televizi Prima působil již v devadesátých letech, kdy připravoval publicistické pořady Akta a Duel. „Nastupuji do Partie po Petrovi Šimůnkovi, který jí dal značnou úroveň. Těší mě, že Televize Prima oslovila právě mne a rád jsem tuto nabídku přijal,“ uvádí Milan Šíma.

Milan Šíma (1962) je novinář, moderátor zpravodajských a publicistických pořadů. Pracoval také v Československé, později České televizi. Působil v pořadech Události a komentáře, Aréna, Nadoraz, Naostro nebo Bez obalu. Milana Šímu diváci poprvé uvidí na obrazovkách Televize Prima v neděli 6. 9. v 11.00 hodin.

Ke změnám dochází v souvislosti s celkovou novou strategií zpravodajství a publicistiky Televize Prima. Dalším z důvodů je i už dříve avizované rozhodnutí Petra Šimůnka s moderováním Partie v letošním roce skončit. Televize Prima a Petr Šimůnek by však v dlouholeté spolupráci v budoucnu rádi pokračovali a budou dále jednat o její jiné formě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).