Hlavní navigace

Změny v programu České televize

[Tisková zpráva] Ve vysílání Česká televize dochází od 12. týdne k několika změnám.

Sdílet

Od úterý 18. března vysílá ČT1 ve 20:00 hodin kanadské dokumentární rekonstrukce Letecké katastrofy. Po odvysílání tohoto cyklu se diváci mohou těšit na unikátní dokumenty BBC. Na úterý 8. dubna je připraven dokument Zažili skutečnou katastrofu o přísně tajné misi jednotky Delta v Íránu v roce 1980. V úterý 15. dubna mapuje dokument BBC Bermudský trojúhelník, kolik lodí a letadel se v této lokalitě ztratilo za posledních sto let.

Další změny úterního vysílacího schématu ČT1 jsou: ve 20:55 hodin následuje zábavná talk show Karla Šípa Všechnopárty a ve 21:40 hodin Co týden vzal, to nejzajímavější z uplynulých sedmi dní aneb satirický glosář Zuzany Bubílkové. Autorské čtrnáctideníky Pavlač Ester Kočičkové a Burianův den žen se od 1. dubna v úterním večeru posouvají již na 22:10 hodin a na ně navazují hudební folkové magazíny. Další programy jsou vysílány ve stejném řazení, na jaké jsou diváci zvyklí. Přesné časy jejich začátků jsou již uváděny v programových časopisech. Cyklus Detektor se pozastavuje. O jeho dalším možném vývoji se současné době diskutuje. Česká televize bude milovníky pořadů o tajemstvích a záhadách včas informovat buď o obnovení série nebo o přípravě pořadu podobného.

Na základě průběžných průzkumů diváckého zájmu a spokojenosti mění ČT1 též svou odpolední programovou nabídku, a to v průběhu celého týdne. Ve dnech od pondělí do středy nabízí pořady v tomto sledu: Sama doma, živě vysílaný kontaktní publicistický pořad ze studia na Kavčích horách, který poskytuje především ženskému publiku zajímavý a inspirativní program, servis, zábavu i informace; následuje série domácího cvičení Buď fit s ČT a rodinné cykly – Čas pro rodinu. Odpoledne pokračuje australským dobrodružným seriálem McLeodovy dcery a americkým seriálem Kung-fu – Legenda pokračuje, po těchto dramatických pořadech mohou diváci sledovat nejslavnější animovaný seriál pro celou rodinu Simpsonovi. Ve čtvrtek je pořadí stejné, pouze Simpsonovy nahrazuje britský dokumentární cyklus Svět zázraků – Člověk a technika. Také páteční odpolední program ČT1 začíná oblíbeným magazínem Sama doma, střídavě vysílaný z brněnského a ostravského studia, následuje Buď fit s ČT, rodinné cykly, McLeodovy dcery a Simpsonovi.

Tvůrci programu Česká televize přejí divákům příjemné chvíle u televizní obrazovky a věří, že je tato nová programová nabídka ČT1, která vychází nejen z odborných průzkumů, ale především z přání a podnětů diváků samotných, potěší a pobaví.

Na všechny programové změny diváky upozorňujeme na obrazovce České televize, na teletextu a webu ČT, v časopise ČT+, v denním a týdenním tisku a v pořadu Čétéčko.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).