Hlavní navigace

Známe celkového vítěze Velké zápisníkové soutěže

[Tisková zpráva] Celkovou vítězkou Zápisníkové soutěže Radiožurnálu se stala Kamila Kysučanová. Z desítek reportáží, které přišly ze všech koutů světa, porotu nejvíce zaujal příběh z indické krejčovské dílny. Soutěž probíhala od března ve třech kolech. V nich hlasovali samotní posluchači, kteří poslali vždy tři soutěžící do finále. O celkovém vítězi rozhodovala pětičlenná odborná porota.

Sdílet

Ta se sešla ve složení šéfredaktorka časopisu Lidé a země Lenka Klicperová, ředitelka Švýcarského turistického sdružení Alena Koukalová, za Radiožurnál to byli šéfredaktor Alexandr Pícha, redaktor zahraniční redakce a bývalý zpravodaj ČRo v Polsku Martin Dorazín a vedoucí zahraniční redakce Klára Stejskalová.

„Kamila Kysučanová vyhrála u všech porotců. Její reportáž měla příběh a my rozhlasáci jsme ocenili i to, že se jako jedna z mála pokusila také o rozhlasové zpracování. Reportáž přišla nejen v psané, ale i zvukové podobě," shrnula hodnocení poroty K. Stejskalová. „Vítězství jsem nečekala. Je to pro mě obrovské překvapení, ale mám velkou radost," nechala se slyšet šťastná autorka poté, co se od Vladimíra Kroce, moderátora pořadu Zápisník zahraničních zpravodajů (so-ne 10.05 hod.), dozvěděla, že z devíti posluchači nominovaných reportáží uspěla právě ta její.

K. Kysučanová vyhrála pobyt ve Švýcarsku v oblasti Wallis v hodnotě dvacet tisíc korun. Cenu věnovalo Švýcarské turistické sdružení a společnost Interhome. „Ve Švýcarsku jsem nikdy nebyla, takže se na cestu moc těším," radovala se z výhry možná příští nadějná reportérka.

Všechny reportáže naleznete na www.radiozurnal­.cz/zzz_soutez.

Výsledné pořadí reportáží dle poroty:

1/ Kysučanová Kamila: V krejčovské dílně v Indii
2/ Kysučanová Kamila: Jak se v Indii žije nejchudším
3/ Šímová Lucie: Co se děje za holandskými okny?
4/ Pogran Miro: Splněný sen aneb výstup na horu Fudži
5/ Ječný Milan: Tau't Batu – kde končí okolní svět?
6/ Kysučanová Kamila: Náboženství v Indii
7/ Kment Jan: Rakousko včera a dnes
8/ Hlušička Radislav: Jak jsem (ne)potkal Reinholda Messnera
9/ Kroupa Jindřich: Vlakem na Top of Europe