Hlavní navigace

Znamení koně na ČT1 kralovalo pátečnímu večeru

[Tisková zpráva] Seriálová novinka Znamení koně na ČT1 kralovala pátečnímu večeru – sledoval ji každý třetí dospělý divák v danou dobu u televizoru. Její první část vidělo 11. února v průměru 1 milion 366 tisíc diváků včetně dětí. Stala se tak nejúspěšnějším víkendovým pořadem na všech TV po 20. hodině.

Sdílet

Premiéru 13dílného seriálu režiséra Milana Cieslara Znamení koně si v pátek 11. 2. od 20:00 na Jedničce nenechalo ujít 1 milion 296 tisíc dospělých (sledovanost 14,7 % při podílu na publiku 33,38 %) a 70 tisíc dětí (sledovanost 6,8 % při podílu na publiku 23,02 %). Seriál nadprůměrně sledovali diváci s ukončeným minimálně středoškolským vzděláním (podíl na publiku 38,23 %), ženy (podíl na publiku 36,38 %) a diváci starší 45 let (podíl na publiku 36,25 %). Úvodní díl nazvaný Rebel navíc překonal v průměrné sledovanosti páteční díly divácky vyhledávaného seriálu Cukrárna v průměru o 130 tisíc diváků.

Příběh seriálu se odehrává mezi dvěma rodinnými farmami. Jedna se zabývá trénováním koní a má výsledky v dostizích (Horovi), druhá se specializuje na chov anglického plnokrevníka (Kalinovi). Dobrá umístění Horových koní na závodech vzbuzuje v Kalinovi žárlivost a zášť. Scénář Roman Kopřivík, Marcela Kopecká. V hlavních rolích: Vilma Cibulková, Richard Krajčo, Jiří Mádl, Igor Bareš, Vanda Károlyi, Tereza Voříšková a další. Seriál vyrobilo brněnské studio ČT společně se zlínskými Filmovými ateliéry, s.r.o.

Druhou část seriálu Znamení koně s názvem Koňské království mohou diváci sledovat v pátek 18. února od 20:00 na ČT1 ve standardním rozlišení a ve stejnou dobu také na ČT HD ve vysokém rozlišení. www.ceskatele­vize.cz/zname­nikone

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).